Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Maraton Rowerowy Dookoła Polski - 3130 km w 10 dni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
To już jutro! Najtrudniejsza w naszym kraju impreza ultra! Zawodnicy (i zawodniczki oczywiście) będą mieli do przejechania 3130 km w limicie 10 dni! Jak jeden z uczestników tego wyścigu niedawno napisał, że dla polskich ultrakolarzy jest to niczym udział w olimpiadzie, która również odbywa się co 4 lata.
Startują jutro o godz. 12.00 z Przylądka Rozewie i tam też będzie meta. Będą jechać wzdłuż granic Polski zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Akurat w tej edycji nie będzie nikogo z Rowerowego Lublina, ale warto zaznaczyć, że w 2009 r. w MRDP w kategorii Sport brał udział Grzesiek - KermitOZ, całą trasę przejechał w czasie 9 dni, 11 h, 48 minut. Brawo!
Tutaj możemy śledzić zawodników tego morderczego wyścigu z czasem i przede wszystkim ze swoimi słabościami:
http://mrdp.pl/relacja-online
Jeszcze proszę zwrócić uwagę, jak rozwinęły się w naszym kraju wyścigi ultra. W ostatniej edycji MRDP w 2013 brało udział 19 osób, a w obecnej edycji aż 62 osoby!
Niech wszystkim wieje ciągle w plecy!
Oczywiście zachęcam do wsparcia wszystkich zawodników, zwłaszcza na trasie wiodącej przez nasze województwo:
"Następnie wjadą na wyżynę i skierują się na Terespol (S9) i dalej wzdłuż Bugu, przez Lasy Włodawskie dotrą aż do Zosina (S10). Tutaj na licznikach pojawi się pierwsze 1000km. Przed Tomaszowem Lubelskim napotkają po drodze pierwsze „większe” górki, które będą dopiero przedsmakiem tego co ich czeka w dalszej części trasy. Z Tomaszowa pojadą na Lubaczów, Radymo (S11) i Przemyśl(...)"
Szerokości!!!
MRDP - kosmiczne wyzwanie !!!
Na szczęście za cztery lata będę już na to za stary Tongue
(19-08-2017, 10:40)Mariobiker napisał(a): [ -> ]MRDP - kosmiczne wyzwanie !!!
Na szczęście za cztery lata będę już na to za stary Tongue

Jak to za cztery lata za stary ? To w tym roku nie startujesz Mariuszku ? Jestem zbulwersowany , miałem odprowadzić Cię kawałek lub wyjechać naprzeciw Rolleyes .
(19-08-2017, 10:40)Mariobiker napisał(a): [ -> ]MRDP - kosmiczne wyzwanie !!!
Na szczęście za cztery lata będę już na to za stary Tongue

Tak, takBig Grin
(19-08-2017, 10:48)JuraS napisał(a): [ -> ]Jak to za cztery lata za stary ?

Tak po prostu Big Grin peselu nie oszukasz Wink
Nie zazdroszczę im tej pogody..., a co gorsze na szybką poprawę nie ma co zbyt liczyć. Z tego co wiem, to jeden zawodnik się już wycofał - kontuzja, parę osób zjechało z trasy na nocleg i wysuszenie się.
Czasami  zdarzają się momenty  kiedy  rozum zasypia. Gdyby jechać to samochodem z optymalną szybkością 80 km/h , odliczając TZ , przerwy na sikanie, jedzenie to i tak  wychodzi  46 godzin za kierownicą. To czysta utopia . Po 8 h jazdy non-stop ma się już dość  . A tu  240 h na rowerze Big Grin
Czołówka zawodników jest już w naszym województwie! Kierują się z Terespola na Zosin.
Peleton rozciągnięty od Hajnówki po Arłamów Exclamation

http://app2.trackcourse.com/view/mrdp-2017
Stron: 1 2 3