Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Konkurs na zdjęcie do kalendarza RLa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
EDIT:
Stało się, mamy do wyboru 21 zdjęć (choć nie wszystkie spełniają postawione warunki) Nr zdjęcia dostępny jest w komentarzu do niego.

Zdjęcia dostępne są tutaj: https://photos.app.goo.gl/czxsvoVytMMNmHCf1

Ankieta utworzona na 7 dni, więc do końca listopada głosujemy. Można zagłosować tylko na jedno zdjęcie. Proszę o głosowanie osób, które zamierzają zakupić kalendarz. Dzięki.
Uwaga! Uwaga!
Postanowiono. Będziemy zamawiać kalendarz RLa na 2018 rok. Będzie to kalendarz jednodzielny - tzn. jedna fotka + wyrywane kartki z miesiącami - coś w ten deseń: http://allegro.pl/kalendarz-jednodzielny...66584.html
W związku z powyższym ogłaszamy konkurs na najlepszą fotografię. 
Wymagania zdjęcia:
1. Jak najwyższa rozdzielczość
2. Format .JPG, a najlepiej .RAW
3. Zdjęcie wykonane na jednej z ustawek/imprez RLa -  niekoniecznie w tym roku.
4. Na zdjęciu nie powinno widać twarzy konkretnych osób, ale jakiś motyw związany z RLem (koszulka, naklejka, banner, itp.)
5. Oczywiście rower musi być na zdjęciu Smile
W celu wyłonienia zwycięskiego zdjęcia zrobimy ankietę. Zdjęcie z największą liczbą głosów wygrywa i tym samym zostanie umieszczone w kalendarzu. W przypadku remisu głosujemy ponownie nad zdjęciami z największą ilością głosów aż do skutku.
Zdjęcia proszę wysyłać na adres: rado.sawicki(małpa)gmail.com do dnia 19 listopada (niedziela) do godz. 23.59
Pytanie - czy zgłaszamy tylko swoje zdjęcia, czy można zgłaszać zdjęcia Koleżanek i Kolegów? Oczywiście jeśli się zgodzą, żeby ich zdjęcie startowało w konkursie. Pytam dlatego, bo kojarzy mi się kilka zdjęć, których nie jestem autorem, a które myślę, że warto by zgłosić do konkursu.
(28-10-2017, 16:25)damian.s napisał(a): [ -> ]Pytanie - czy zgłaszamy tylko swoje zdjęcia, czy można zgłaszać zdjęcia Koleżanek i Kolegów? Oczywiście jeśli się zgodzą, żeby ich zdjęcie startowało w konkursie. Pytam dlatego, bo kojarzy mi się kilka zdjęć, których nie jestem autorem, a które myślę, że warto by zgłosić do konkursu.
Damian, jeśli będzie zgoda autora, to nie widzę problemu.
Rozumiem, że zdjęcia mają być w poziomie Wink. Czy jest jakaś minimalna rozdzielczość? Czy zdjęcia powinny być do obróbki czy już "obrobione" i "gotowe" do druku?
Renia. Zdjęcie w poziomie. Rozumiem, że nikt nie robi zdjęć w rawach na ustawkach więc jpg w wysokiej rozdzielczości bedzie ok.
Jeszcze jedna ważna sprawa - możecie podać jakie mają być proporcje boków zdjęcia? Zdjęcie wyglądające dobrze w jednych proporcjach po przycięciu do innych może już nie wyglądać tak dobrze, więc dla kogoś może mieć to znaczenie. A przynajmniej dla mnie ma Wink
Format 4x3 oczywiście. Sprawdzałem na kalendarzu... może niewielka różnica...
(29-10-2017, 12:06)Noorbi napisał(a): [ -> ]Format 4x3 oczywiście.
No właśnie to nie jest takie oczywiste - kalendarz z podlinkowanej aukcji ma proporcje zdjęcia 3x2 (a przynajmniej zbliżone), a nie 4x3.
Z formatu 4x3 (dla niewtajemniczonych - taki format w jakim robi zdjęcia większość kompaktów) zazwyczaj łatwo przejść do formatu 3x2 (czyli taki w jakim zdjęcia robią lustrzanki) - ucina się tylko fragment z góry lub z dołu - czyli kawałek nieba i ziemi i najczęściej nie ma to wielkiego wpływu na zdjęcie. W drugą stronę to już nie zawsze jest takie proste i oczywiste, bo trzeba uciąć boki i tu już możemy tracić ciekawe fragmenty zdjęcia.
Fajnie by było, aby zdjęcia które trafią pod głosowanie były już przycięte do docelowego formatu - tak było na podróżach rowerowych, tak aby głosować dokładnie nad takim zdjęciem, jakie ma znaleźć się w kalendarzu. Zgłaszając swoje zdjęcie do głosowania, chciałbym je osobiście wykadrować do docelowego formatu, bo przynajmniej dla mnie w przypadku niektórych zdjęć jest spora różnica między tymi dwoma formatami.
Trochę mój błąd. Nie zwróciłem uwagi na to jaki kalendarz podlinkował Rado a ja wzorowałem sie tym razem już na konkrecie http://www.art-studio.com.pl/realizacje/...alendarzy/ i tu jest inny format.
Hejo,
kiedy zobaczymy zdjęcia?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8