Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Skumam się z akwarytą (~amatorem) :D
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś ma akwarium i się trochę interesuje.
Szukam osób które chciały by się czasem wymienić na jakieś ziele itp. i mają trochę rozeznania po sklepach (co/gdzie/jak/za ile) itp. może czasem pożyczyć (nawzajem) jakiś test wody czy inne np. DIY.
Ja mam 80L i 20L(zapasowe,trzymałem kilka rybek przez 2 lata w nim) , na razie słaba obsada ryb i roślin ale typowe problemy już się pojawiają. Kiedyś jak byłem piękny i młody też miałem 70L - także taki zielony całkiem nie jestem.
Cześć,
od podstawówki bawiłem się w akwarystykę. Miałem kilka baniaczków od 20 do 60 litrów. Potem nastąpiła długa przerwa. Podobnie jak z inna chorobą na "A" nie da się z akwarystyki wyleczyć. Dlatego już w dorosłym życiu wróciłem do tematu. Najpierw było prawie 100 litrów, później doszedł baniaczek 30 litrów. No a potem długo ukrywana choroba objawiła się pełną mocą w odpowiednim momencie. Przy okazji urządzania "salonu" rzuciłem pomysł postawienia dużego baniaka. Żona zgodziła się pod warunkiem, że nie będzie szpetne. Tak w moim domu pojawiło się akwa 500 litrów. Ponieważ mam bardzo twardą wodę postanowiłem dobrać odpowiednią obsadę. W baniaku pojawiły się duże i agresywne pielęgnice ze środkowej Ameryki + 3 plecostomusy. Wytrzymałem z nimi ze trzy lata. Miałem dość pomysłów moich "rybek" na aranżację zbiornika.
Poszedłem po bandzie i teraz podstawę obsady akwa stanowią brzanki sumatrzańskie. Jako uzupełnienie mam kilka kosiarek, bocji i zbrojników niebieskich. Rośliny to również bezproblemowe gatunki: jakieś kryptokoryny, amazonki, anubias, mikrozorium. Takie akwarium nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy podmiana części wody raz na dwa tygodnie. Rośliny nie wymagają silnego oświetlenia, oprócz małego filterka (kubeł padł 1,5 roku temu) nie pracują u mnie żadne dodatkowe urządzenia. Przyjemność ma mi sprawiać oglądanie mikroświata niż spędzanie dziesiątek godzin na pielęgnacji lub wydawania X kasy na super sprzęt.