Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Buty zimowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Może do zimy jeszcze chwilka ale dni coraz chłodniejsze, więc..

Jakie polecacie buty zimowe MTB? Może ktoś jeździ w jakichś fajnych i nie rujnujących budżetu.
Najlepiej jakby dało się przymierzyć przed zakupem.

Aktualnie skłaniam się ku  Force Ice, ale jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie rozważę
@Marku, MTB zimowe? To raczej drogi zakup. Dobrze się sprawdzają porządne skarpety + jeszcze lepsze ochraniacze zimowe na buty - najlepiej z neoprenu. Oczywiście największe zimno przenika w bucie przez metalowy blok, więc to miejsce należy szczególnie odizolować, np. przez dodatkową wkładkę do buta.
ochraniacze są niepraktyczne jak się jeździ codziennie

- łatwo rozerwać od spodu na czubku podczas chodzenia, nawet krótkiego
- w głębszym śniegu zsuwają się z buta, po lekkim zniszczeniu od spodu czubka nawet bez śniegu się zsuwa
- zamek do zapinania zwykle jest z tyłu, jak się zabrudzi łatwo rozwalić przy zasuwaniu/rozsuwaniu
- poza tym trzeba je zakładać na buty, ja to robię w garażu jak biorę rower więc na mrozie mało przyjemna zabawa, znudziła mi się Smile

nie kupowałem bardzo drogich ale myślę że jest podobnie, zwykle miałem różne wersje Rogelli
średnio raz na rok musiałem kupować nowe bo się niszczyły więc myślę że zakup butów wcale tak źle finansowo nie wygląda
No jak będzie taka zima, jak wiosna tej jesieni, to odpuść zimówki  Tongue
katka, słuszna rada Idea wezmę pod uwagę  Big Grin