Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rajd "Uskoka" 03.03.2019, godz.10.00
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Już od 8 lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Nie będę się wymądrzał, że tak dobrze znam tę historię więc wrzucam link  USKOK  gdzie bardzo przystępnie, wraz z archiwalnymi zdjęciami przedstawiona jest osoba kpt. Zdzisława Brońskiego "Uskoka". I właśnie jadąc w miejsca pamięci o nim chcemy pamiętać o tych wszystkich  "bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu". (Ustawa o Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" z dnia 3 lutego 2011 r)

Spotykamy się przy skrzyż Spółdzielczości Pracy i Węglarza. Dystans tylko 53km więc chyba dostępny dla każdego. Szosa.

ZMIANA TERMINU
Chętnie dołączę.Będzie okazja sprawdzić nowe buty
(27-02-2019, 17:43)wilhelm napisał(a): [ -> ]Chętnie dołączę.Będzie okazja sprawdzić nowe buty

Mam nadzieję, że nie jest to wyrażenie chęci mocnego ciśnięcia bo to będzie bardzo rekreacyjny przejazd Wink
Jakie przewidziane tempo ? Wink
Jestem początkujący a Ty kierownikiem imprezy-tempo jest Twoje
Na wyjazdach rekreacyjnych jest jedna zasada, Smile tempo dostosowujemy do najsłabszego uczestnika w nadziei, że uda się wrócić tego samego dnia (wyjazdy jednodniowe).  Tongue Chociaż zdarza się, że kierownik stara się dogonić grupę. Sad
A tak praktycznie to jest ok 17km/h czyli tzw tempo pielgrzymkowe. Oczywiście możemy pojechać szybciej.  Big Grin
Przepraszam, ze względu na pogrzeb bliskiej znajomej z DPS gdzie chodzę jako wolontariusz muszę zmienić termin rajdu na niedzielę 03.03.2019. Pozostałe informacje dotyczące wyjazdu bez zmian.
Jurku, czy możesz wrzucić planowaną trasę i ewentualnie miejsca pamięci, które chcesz odwiedzić?
Trasa mniej więcej taka https://ridewithgps.com/routes/29393789. Miejsca to Kijany (obelisk na cmentarzu) i Nowogród (miejsce śmierci Uskoka)
(26-02-2019, 16:25)Jurek S napisał(a): [ -> ]Już od 8 lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Nie będę się wymądrzał, że tak dobrze znam tę historię więc wrzucam link  USKOK  gdzie bardzo przystępnie, wraz z archiwalnymi zdjęciami przedstawiona jest osoba kpt. Zdzisława Brońskiego "Uskoka". I właśnie jadąc w miejsca pamięci o nim chcemy pamiętać o tych wszystkich  "bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu". (Ustawa o Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" z dnia 3 lutego 2011 r)

Spotykamy się przy skrzyż Spółdzielczości Pracy i Węglarza. Dystans tylko 53km więc chyba dostępny dla każdego. Szosa.

ZMIANA TERMINU

Bardzo mi przykro, ale ten termin odpada-pracuję.Próbowałem się zamienić-nie dało się.Powodzenia
Stron: 1 2