Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pulsometr
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam Mam w planie zakup pulsometru tylko nie wiem jaki wybrać dodam że mój budżet to max 50-70 pln Może ktoś mi pomoże wybrać :-D
kurcze Krzysiu dokładnie miałem dzisiaj o to samo zapytać. Ja się zastanawiam nad
http://allegro.pl/item869803567_najnows ... er_h7.html
W sumie wygląda na optymalną propozycję, ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiś konkretnych opinii na jego temat.. A jakbyś był nim zainteresowany to moglibyśmy razem kupić, było by pół przesyłki ;-)

felek

Cytat:http://allegro.pl/item869...e_power_h7.html
Jestem posiadaczem takiego pulsometru od maja i nie narzekam. Spełnia dobrze swoją funkcję i nie mam zastrzeżeń do działania Wink Za tą cenę raczej nic lepszego nie znajdziecie
Hi

IMHO cena/jakość warto, a sama opaska na klatę, współpracuje z pulsometrem sigmy czy polara.

Zresztą, jak ten "stannik" się u Was nie przyjmie to mniejszy ból potem. Smile
Jakbyście się zdecydowali to ja chyba też bym brał
No dobra to ja jestem zdecydowany w sumie. A ciekawe jak będzie z zakłóceniami jak będziemy razem jechać :-P
Cytat:Jakbyście się zdecydowali to ja chyba też bym brał

Ja jakiś czas temu myślałem nad Sigmą, ale na myśleniu się skończyło. Jakbyście kupowali, to bardzo możliwe, że też kupię z Wami ;-)
Pulsometr bez badań wydolnościowych to zbędny gadżet. Każdy organizm jest inny i wyliczenia z tabelki nijak się mają do rzeczywistości.

felek

KermitOZ napisał(a):Pulsometr bez badań wydolnościowych to zbędny gadżet. Każdy organizm jest inny i wyliczenia z tabelki nijak się mają do rzeczywistości.
Nie zgodzę się z Tobą. Każdy organizm jest inny, ale pulsometr pozwala nam lepiej poznać własny. Poza tym daje nam jakieś w miarę obiektywne pojęcie o intensywności treningu, średnia prędkość tego nie oddaje, bo zawsze jedziemy w innych warunkach (wiatr, ukształtowanie terenu)
Zgadzam się jednak, że nie warto kierować się tabelkami, np. mój max puls jest mniejszy niż wynikało by ze wzoru 220 - wiek, wiem to dzięki pulsometrowi właśnie Wink
Jeśli chce się trenować bardziej na poważnie pulsak to chyba podstawa jest (ja nie jestem w tej fazie, ale myślę, że to jednak przydatny gadżet Wink
Z tego co widzę jakieś badania wydolnościowe dla sportowców można w lublinie w womp na nałęczowskiej przeprowadzić. Mimo to myślę, że i bez superszczegółowych badań na podstawie tabeli można sobie wpisać dane, które będą "przybliżeniem" naszych rzeczywistych i mimo, że nie będą superdokładne to będą też pozwalały na jakieś umiarkowanie dokładne planowanie treningu. Poza tym wg mnie jak ktoś ma potrzebę przeprowadzania superdokładnych pomiarów itp itd to nie inwestuje w pulsaka 50 pln tylko trochę więcej..
A mnie np właśnie chodzi o umiarkowane kontrolowanie pulsu - nie jest to jakieś kluczowe dla mojego "treningu", więc myślę, że mogę sobie pozwolić na zakup pulsaka za 60pln.. Takie moje zdanie, ale pulsaka jeszcze nie mam więc może się i mylę.

Edytka: @ Guzi: Sigma to fajne sprzęty, ale też sporo droższe - najtańszy chyba pc9 nawet podświetlania nie ma z tego co czytałem, a na pc15 sporo ludzi narzeka, że traci często sygnał, więc cholera wie czy są warte swojej ceny(oba chyba >100pln z tego co pamiętam).
Stron: 1 2 3 4