Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zmiana przerzutki przód w szosie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam mały problem. Mam kolarzówkę i chce zrobić mały remont jej. Byłem w cyklo i pan Wierzhoń stwierdził że przerzutka z przodu jest do wymiany.Jest za wysoko, to po 1 po 2 rusza sie. Fakt ostatnio potrafiła przerzucić za tarcze łańcuch. Jest ona na hak tak mi to wygląda, i tu moje pytanie czy jest możliwość przejścia na obejmę? Oto jej zdjęcie I 2 mam w niej koła Gipiemme tak wyglądają http://www.psience-enterprises.com/gipiemme.jpg. Potrzebują wymiany nypli <niektórych> , oraz centrowania, dobrego bo już nie nadają się do wyczynowej jazdy . Czy serwis będzie opłacalny czy jednak kupic nowe. np sore lub inne koła budżetowe. Mam na oku Szosę Pawlaka na ramie Alan pełne 105 za 1400 zł , przebieg 3 tys km, koła tez Gipiemme ale rama raczej za mała bo tylko 54 a mój wzrost 186 cm. Z tąd próbuje reanimować ta szosę, ale jak by ktos był zainteresowany to służe informacją.
Na moje oko to się da - trzeba by uciąć po prostu mocowanie i zeszlifować na gładko. Pytanie tylko jak z średnica rurki i na ile taki zabieg narusza strukturę materiału.No i na ramie brzydki ślad zostanie.
No to właśnie wiem;/ Tu znowu można by było założyć poniżej tego zaczepu na hak na ta obejmę. A jak by założyć większa tarcze ? Tu jest chyba 48 .A co do kół , mam nadzieje ze da rade je zrobić.
Przerzutka za wysoko jest zdecydowanie, a i na dlugość mogłaby 3 blaty obsugiwać. Chyba da się kupić przerzutkę na obejmę. A co do blatów to może i bedą Ci pasować do korby bo masz na ampule i bodajże 5 ramion, ale cieżko dokładnie powiedzieć bo nie widać jaki to osprzęt.
Korba Sora 48 podajże, a przerzutka to stara CampaSmile Też tak myślę ze dało by rade założyć na obejmę pod nią, nie ruszając haka. A co do tarcz to jest możliwość wymiany w ostateczności całe korby ale tu już wysokie wydatki wchodzą w gre. To zobaczymy jak z tym wyjdzie teraz koła ale tu mogą byc problemy , bo sa doyśc nietypowe..
kreciczek napisał(a):Przerzutka za wysoko jest zdecydowanie, a i na dlugość mogłaby 3 blaty obsugiwać. Chyba da się kupić przerzutkę na obejmę. A co do blatów to może i bedą Ci pasować do korby bo masz na ampule i bodajże 5 ramion, ale cieżko dokładnie powiedzieć bo nie widać jaki to osprzęt.
Tak jest na 5 ampulów wiec moze by psował większy balt... A jak tu jeszcze rozpoznać sprawę naciągów dolny czy górny?
no jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie, to obadaj z której strony idzie linka - widać że z dołu, więc ciąg dolny masz.
Co do blatów to najlepiej do rowerowego skoczyć z korba i przymierzyć, choć jeżeli jest to Sora dośc nowa, to powinny pasować. Widziałem często nieoryginalne blaty ale też dobrej jakości, które są stosunkowo tańsze od oryginalnych. Linkę masz prowadzoną dołem także dolny naciąg masz- pewnie tam masz miejsce na linke tudzież pancerze. Zarówno do przekładni z górnym ciągiem jak i dolnym można doprowadzać linkę od dołu lub od góry. Nie zależy to od konstrukcji ramienia, lecz od konstrukcji sposobu mocowania samej linki.
Ok dziękiSmile Teraz tylko poszukać czegoś. Obejme zawsze nizej zaloże a hak tak jak teraz tj ta wysokość. W następstwie tego bym musiał zmieniać blat tak to rozumiem. A przerzutke przód szukam do liczby zębów?
Koła zaniosę do Tuory lub do Centrali. Tuora robi z niczego cos wiec moze tym razem także sie uda?Smile
tak. przerzutke pod liczbę zębów szukasz. :-)