Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Czy jeździsz w pedałach zatrzaskowych?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
W zimie zatrzaskowe mają tą wadę że jest potwornie zimno. Te wszystkie ochraniacze i tak nic nie poradzą na zimno bijące od bloków, wciekającą tamtędy wodę. Za to bloki na lodzie się dobrze trzymają (but się mniej ślizga).
Są zawsze buty "zimowe" pod spd. :-)
No są i kosztują niemało, a i tak nikt nie da głowy czy mi zapewnią odpowiedni komfort...
Co do zimowych perypetii z butami, to natknąłem się jakiś czas temu na wkładki ocieplające wkładane do butów pod palce. Kosztują takie bodajże kilka złotych i wystarczą na parę godzin jazdy, ale o ich skuteczności nie wiem nic... Tak czy inaczej, nie mają one wpływu na wspomniane przez Kubę wciekanie wody do butów, nawet, jeśli ma się naprawdę dobre ochraniacze. W zimie zostaje zacisnąć zęby i przeć przed siebie, byle szybciej do domu i ciepłego kaloryfera :-P
Kuba napisał(a):No są i kosztują niemało, a i tak nikt nie da głowy czy mi zapewnią odpowiedni komfort...

a czy dasz głowę, że jakiekolwiek buty zapewnią *MI* odpowiedni *DLA MNIE* komfort na rowerze w zimie? Wink
rzecz w tym, że chyba żadne buty, które kosztują "średnio" i które nosi się w zimie na co dzień, nie zapewnią o tej porze roku pełnego komfortu, kiedy będziesz jechał 30 km/h na rowerze.
no a poza tym każdy ma inną granicę tego komfortu Wink

ale...ja mam zimowe buty do pedałów zatrzaskowych Diadora Chili i mogę Ci powiedzieć, że na rowerze w zimie, jesieni, wczesną wiosną, zapewniają o wiele większy komfort cieplny niż np. buty do biegania terenowego TNF z Gore Tex'em XCR, które do chodzenia czy biegania w zimie dają radę ze zwykłymi skarpetami, nawet przy -20. Na rower jednak lepsze są te zimowe Diadory.
Ostatnio koło galerii centrum miałem sytuację, że but został na nodze a podeszwa przy pedale :| zdolowalem sie bo fajne adidaski i miło się jezdzilo, nie wiem za bardzo jak to skleic, zeby trzymalo :|
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9