Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zapięcię do roweru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
dzięki, myślę że linka krypto jest jednak lepsza niż te noł nejmy i powinna wystarczyć, przejdę się jeszcze do cyklo może będą mieli to przynajmniej od ręki będzie

maYkel

truskafka napisał(a):u lock jakoś nie bardzo bo troszkę drogi
Drogi to był twój rower zapewne, a jak będziesz oszczędzać na zapięciu to wydasz tą kasę jeszcze raz. :roll:
Odświeżę temat muszę kupić jakieś w miare dobre i nie za drogie zabezpieczenie. Szczerze mówiąc nie znam się na tym. Z tego co się orientowałem to ludzie polecają u-locki dobrych firm kryptonite, trelock. Ja brałem pod uwagę 1,5 kg łańcuch ale jazda z czymś takim do okoła pasa nie będzie zbyt wygodna. Docelowo mam przypiąć rower do stojaka przed uczelnią. Dodam ,że moja szosa to nie jest jakiś super sprzęt na który będą czychać złodzieje. :-P Zabezpieczenie ma go uchronić przed pospolitym gówniarzem z wytrychem w kieszeni.
Jeszcze moja druga opcja łańcuch kupiony w metalowym o grubej średnicy i kłodka gerdy. ;-) Potem zrobić kiszę z materiału i gotowe.
W jakiej cenie dostanę coś w miarę dobrego ew. co polecacie. Maykel namawiał mnie na u-locka kryptonite kryptolok ale cena 130zł to sporo ,za podobną cenę jest teraz na allegro trelock mb 550. Sam nie wiem czy jest sens kupować takie zabezpieczenie do starej taniej szosy. :roll:
Ja kiedyżś miałem podobny problem i kupiłem łańcuch z kłódką. Szybko jednak z niego zrezygnowałem bo tak jak piszesz był cholernie ciężki i trudno było go wozić- z kilkuletniej perspektywy dla mnie to była strata pieniędzy.
Teraz mam u-locka Kryptonite Evolution Series 4 i naprawdę polecam go Smile Niestety cena ponad 200 zł.
Jeśli chodzi o tańsze zabezpieczenia to moim zdaniem tylko u-locki dają większe zabezpieczenie. Zapięcia typu kiełbaska (grube linki) bardzo popularne są proste do przecięcia jak zwykłą linka za 30 zł...
Ja dziewczynie kupiłem Kryptonite Keepera i uważam że jest to jedno z tańszych a bardzo dobrych zabezpieczeń.
Unikaj jedynie zamków krążkowych (mają klucz w kształcie koła) bo jest to feralna seria Kryptonita, a widzę że nadal popularne sklepy internetowe mają je w sprzedaży.
A czy przypadkiem keeper nie ma takiego okrągłego klucza w kształcie rurki. Widziałem na youtubie jak gość otwierał coś takiego plastikową rurką.
Ten Evolution to faktycznie super sprzęt ale kosztuje połowę mojego roweru. :lol: Sam nie wiem o co bardziej bym się bał.
http://centrumrowerowe.pl/images/produc ... 2%20ls.jpg
A jest jeszcze taka opcja
http://p3.kciuk.pl/p3.kciuk.pl/457cac2a ... fea1fe.jpg
http://www.instructables.com/image/FQTP ... e-Lock.jpg
Ten u-lock wygląda solidnie. :mrgreen:
Michałku piszesz o tym rodzaju kluczyka jak tutaj ? kryptonite
Pinky napisał(a):Michałku piszesz o tym rodzaju kluczyka


Tu chodzi o taki kluczyk:


[Obrazek: 90cylinderset.jpg]


A tutaj przykładowy film z otwarcia zamka długopisem Smile

Gdzieś spotkałem się z informacją, że Kryptonite poprawił zamki na okrągły kluczyk i już tak łatwo nie da się ich otworzyć...
Stron: 1 2 3