Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Autostrada rowerowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
darist napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że poczynania osób reprezentujących rowerzystów są tzw. biciem głową w mur. Z pewnością to zniechęca ale i nie wolno rezygnować.

Łatwo jest być idealistą i pisać, że nie wolno sie poddawać w walce o słuszną sprawę. My niestety musimy być realistami i oceniać nasze możliwości i szanse na sukces.
Pracy jest na tyle dużo, ze trzeba wybierać priorytety. Jeśli widać, że w coś trzeba włożyć ogrom pracy i może to odnieść mizerny skutek to wolimy zająć się czymś co uda się zrobić. Pisałem już wcześniej, że praktycznie żadna organizacja zajmująca się infrastrukturą rowerową w Polsce nie widzi sensu współpracy w tym projekcie, ze względu na problemy o których piszę. Uważam więc że czasem trzeba zrezygnować, by pokazać, że rowerzystom się to nie podoba i coś jest robione źle.

darist napisał(a):Ta inwestycja z racja unijnych dotacji po prostu musi zostać zrealizowana według z góry określonych założeń.

nic nie musi Smile nawet jak to jest kasa z UE. Wiadomo przecież, że projekt Unijny może nie zostać zrealizowany, tylko że z tym wiążą się konsekwencje finansowe i zakazy udziału w programach unijnych na jakiś czas. Po prostu projekt zostanie zrealizowany "po łepkach" aby tylko zrealizować cele w nim zawarte.

Reprezentujemy inne spojrzenie i każdy z nas widzi temat ze znacznie innej perspektywy.
michalbrodowski napisał(a):Reprezentujemy inne spojrzenie

Bez wątpienia inne co spowodowane jest wiedzą jaką posiadamy.
Po to właśnie na forum są dyskusje aby poszerzyć zakres wiedzy.
Ja w tej sprawie występuję jedynie jako obserwator i kibic.
Bo tak jak wielu rowerzystów z zainteresowaniem i dużymi oczekiwaniami przyjąłem do wiadomości informację o wspomnianym projekcie.
I nie tylko ja takie zainteresowanie wyrażam.
michalbrodowski napisał(a):praktycznie żadna organizacja zajmująca się infrastrukturą rowerową w Polsce nie widzi sensu współpracy w tym projekcie

Między innymi z tego powodu aktualne informacje w tym temacie są skąpe.
A nam pozostaje dyskusja i wymiana zasłyszanych nowinek aby dowiedzieć się jak postępują prace. To świadczy o zainteresowaniu i na oczekiwaniu.
Jaki będzie efekt tego projektu?
Poczekamy i ocenimy gdy go ukończą.
Natomiast czy to dobrze, że praktycznie żadna organizacja zajmująca się infrastrukturą rowerową w Polsce nie widzi sensu współpracy w tym projekcie?
Pomimo przedstawionych powodów nie jestem tak do końca przekonany.
Ale skoro jestem idealistą nie muszę skarżyć się, że zabrano mi ulubioną zabawkę.
I mogę sobie na to pozwolić ponieważ nikogo nie reprezentuję.
Jestem tylko niezrzeszonym rowerzystą.
A projektowi będę kibicował chociażby po to, aby mieć moralne prawo wyrażania krytyki gdy coś w nim zostanie spie....... ;-)
I mam nadzieję, że dyskusja w tym temacie wróci do punktu wyjścia.
Nie chodzi przecież o to abyśmy się spierali i wzajemnie krytykowali.
Jest natomiast zapotrzebowanie na informację w tym temacie.
Mam nadzieję, że takowymi podzielą się tutaj zrzeszeni i niezrzeszeni.
Pomimo tego, że organizacje nie widza sensu współpracy, to jeśli jest potrzeba to coś robią, a przykładem są standardy przygotowane przez inż. Tadeusza Koptę, który współpracuje z Siecią- Miasta dla Rowerów.

Na pewno jeśli będą jakieś nowe oficjalne informacje na ten temat to pojawią sie na stronie Porozumienia (która mam w podpisie)
A jeśli dowiem się czegoś mniej oficjalnego, to tez postaram sie tu naskrobać Tongue
michalbrodowski napisał(a):przykładem są standardy przygotowane przez inż. Tadeusza Koptę

Jego praca tylko zwiększyła "apetyt" rowerzystów na wspomniany projekt.
Może gdyby takich tras było już dużo to nie byłoby takich oczekiwań.
Myślę, że wszyscy będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące nie tylko tej inwestycji ale i innych lokalnych.
Dzięki ;-)
Cytat:Pierwsza będzie autostrada dla rowerów
Małgorzata Domagała
2010-01-21, ostatnia aktualizacja 2010-01-20 18:31

Projektanci biorą się za opracowanie przebiegu autostrady rowerowej, która połączy ze sobą województwa wschodniej Polski. Nie wiadomo jednak, czy będzie ona przebiegać przez Lublin

Całość artykułu: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... werow.html

Co to ma znaczyć :?: że może jednak nie być tej trasy przez Lublin? Czy będzie wówczas sens ją tworzyć?
Mister MR napisał(a):może jednak nie być tej trasy przez Lublin?

Oficjalnie Głusk został przecież włączony do Lublina ;-)
Cytat:Czy będzie wówczas sens ją tworzyć?

Zawsze jest sens.
Tego typu autostrada będzie bardziej służyła wielodniowym wycieczkom niż tym typowo codziennym. Ważne natomiast aby oprócz autostrady były lokalne trasy rowerowe łączące atrakcyjne miejsca z autostradą.
Gdyby został zrealizowany wariant z Głuskiem pięknym "łącznikiem" byłaby trasa rowerowa wzdłuż Czerniejówki (są takie zamiary).
Poza tym przejazd autostradą poza Lublinem byłby szybszy, wygodniejszy i przyjemniejszy.
A jeśli ktoś zpragnie przy okazji zwiedzić Lublin to zrobi to bez względu na to, którędy będzie przebiegała autostrada.
No i d...

[Obrazek: 002.gif] Klik
W związku z realizacją w ramach działania V.2. Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013 projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej" informujemy, że w dniach 16 - 17 listopada 2010 r. odbędą się konsultacje społeczne.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach, które odbędą się w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji:

[url]http://lubelskie.pl/?pid=454&mode=news&group=21&news=15632&p=2[url]

Fajnie się dowiedzieć po fakcie. Rozumiem, że autostrada nie idzie przez Lublin, ale tu mieszka ponad 20% potencjalnych użytkowników!
Mało jest bieżących informacji o projekcie poza stwierdzeniami, że będą opóźnienia w realizacji.
Czy ostatecznie zrezygnowano z drugiego, równoległego odcinka mającego przebiegać przez Lublin lub w pobliżu?
kowalik.krzysztof napisał(a):Fajnie się dowiedzieć po fakcie

Ale chyba Krzysiek nikomu tego nie wypominasz? :-)
Bo informacja ukazała się 12-11-2010 :-)
Obecnie z funduszy RPW zrezygnowano z budowy łącznika "wschód-zachód" przez Lublin. Ja jednak liczę, że czy z ESK czy bez, łącznik szybko powstanie. Taka trasa bez Lublina, Nałęczowa, Kazimierza? Obecnie w ogóle nie biegnie przez Wyżynę LubelskąTongue

Pomijając, że strona, na której nigdy nie byłem, to dodatkowo nie ma RSS, więc i tak bym na nią więcej nie zajrzał. Info miało być na stronie PARPu i co(Ci mają RSS)? I do dziś go nie maSmile W innych miastach organizacje dostawały info, a w Lublinie ani PR ani RL... Ja rozumiem, że trasa JUŻ nie biegnie przez Lublin, ale PR ma know-how, a RL bodaj największą liczbę rowerzystów na Lubelszczyźnie...
Stron: 1 2 3 4 5