Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rower dla mamy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

jak w tytule, prosze o pomoc w wyborze roweru dla mamy. Zalezy mi na Waszej pomocy, gdyż jestem laikiem a sama zainteresowana tym bardziej. Do tej pory śmigała na "makrokeszowym" góralu damce. Głównie ścieżka rowerowa,czasem jakas wycieczka polnymi drogami. Zwiedzona została większość sklepów, jednak cięzko spełnić oczekiwania ...a są one nastepujące:

- koła 26 ( przy czym opony wąskie jak w crossach)
- rama "damka"
- błotniki, bagażniki itp ZBĘDNE
- NISKA WAGA
- cena...dobrze by było do 1500, ale jeśli się trafiłoby coś co by idealnie spełniało powyzsze warunki i dobrze by się na nim mama czuła to można by coś podneiść poprzeczkę cenową.

niby mało tych oczekiwan, a jednak cięzko znaleźć rower który spełnia powyzsze. Gdyby akceptowała 28cali to by był jakis wybór, w przypadku 26 to juz nie jest tak łatwo. Oglądałem Gianta Sedona, wizualnei ok, wydaje się, że ma wsyzstko czego potrzeba...jednak wydał mi się dość cięzki...w zasadzie wagowo coś jak obecny makrokesz... Jestesmy już trochę zrezygnowani co tu wybrać, bo za oknem coraz ładniej a roweru jak nie było tak nie ma...pomyślałem przez chwilę, że moze najłatwiej spełnic te wymagania kupując jakiegos przyzwoitego "górala" i prosząc w sklepie o wymianę na "dzień dobry" opon na cieńsze. Czy to zły pomysł?

Będę wdzięczny za pomoc i wskazanie konkretnego modelu/modeli, bo juz mam metlik w głowie. Aha...rower lekki to tak do 13kg ( no moze 13 z maluśkim haczykiem). W jednym ze sklepów polecili mi sedonę gdzie wyraźie zaznaczyłem,ze priorytetem ma być niska waga...wydaje mi się,że 15kg to leciuśki nie jest.

pozdrawiam i z góry dzieki Wink
bossman napisał(a):moze najłatwiej spełnic te wymagania kupując jakiegos przyzwoitego "górala" i prosząc w sklepie o wymianę na "dzień dobry" opon na cieńsze. Czy to zły pomysł?
To idealny pomysł. Kupcie Meridę Juliet, albo jakąś Meridę Matts, przełóżcie opony i będzie git. Rowerów poszukajcie na stronie Meridy, odliczcie 15% zniżki od ceny katalogowej, idźcie do Witeski na Peowiaków i powiedzcie, żeby Wam ściągnął rower. Model to już w zależności ile kasy możecie przeznaczyć, ale jak 1500 to już naprawdę fajna Julietka będzie Smile Koszt nowych opon to kilkadziesiąt zł. za komplet Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
KermitOZ, dzięki Wink

zna ktoś może przyblizona wagę tych meridek? Jakos tak na szybko to nigdzie nie widze podanej wagi, a to jakby priorytet, juz u rowerzystki zdrowie nie do końca dopisuje, trzeba wgramolić rower do windy ( dlategotez decyzja o wyeliminowaniu 28calowych kół) potem po schodach, tak więc kazdy gram wazny. Moze ewentualnie oprócz tych meridek, które powaznie bierzemy pod uwagę, przychodzi Wam do głowy jakis mega lekki rowerek do maks 2tysiaków? Osprzęt jest tu na drugim miejscu.
Myślę, że w 13 kg się zamykają, ale nic sobie nie dam uciąć Tongue Tak czy inaczej lżejszych raczej nie znajdziesz Smile
KermitOZ, No to dziękuję, będe w takim razie namawiał na JulietSmile Tarczowki mamuśce chyba zbędne? Bo widzę,że około 400zł różnicy a chyba i tak nie wykorzysta ich jadąc na targ po szczypiorek i pomidorka Smile Czyli Juliet 40V chyba byłby git. 1399w katalogu - 15% to całkiem całkiem dobra cena. Chyba,zeby Juliet 20...on moze byc ciezszy trochę czy raczej ta sama waga?
Jakoś na dniach zainteresowana pojedzie na Peowiaków i przyierzy sprzęt.

Jeszcze raz wielkie dzieki ;-)
Tarczówki zdecydowanie zbędne, poza tym podnoszą wagę roweru. Moim zdaniem wystarczy nawet Julietka 20-V i na pewno mama będzie zadowolona Smile A za pozostałą kasę kupcie kask, światełka, opony na wymianę i jakieś ubrania, żeby się wygodnie jeździło Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
KermitOZ, naprawde bardzo Ci dziekuję. Jestes wielki :mrgreen:
Spoko forum, dobrze było tu trafić :-)
Dobrze Chłop radzi Big Grin
Opony raczej wymienią Ci w cenie roweru, chyba że będziesz chciała jakieś lżejsze (na tym można chyba zbić najwięcej).
Przynajmnie w Meridzie w Puławach tak jest.
Bossman, dzięki za te miłe słowa Smile Cieszę się, że mogłem pomóc Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
hmm...no i niby juz wsyzstko pieknie ale mały problem...jak zwykle pod górkę.
Dzisiaj były odwiedziny na w sklepie na Peowiaków, później na Rusałce i nie ma zbytnio wyboru. Na Rusałce jest mozliwość ściągnąć rower za kilka dni, jednak cena za juliet 20v taka jak za 40v w katalogu, a na Peowiaków wogóle nei chcą sprowadzac, gdyz z tego co zrozumiałem to duzo mają jzu na stanie itd Sad
Stron: 1 2