Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Street Scraper 8 - rower na miasto
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Całkiem przypadkiem trafiłem na nową serię rowerów Kross, i od razu rzucił mi się ten model:

Street Scraper 8

Co o nim myślicie?
Koncepcja bezobsługowości bardzo mi się podoba, dwa lata jeździłem moim góralem do pracy i nie wyszło mu to na dobre, zwyczajnie szkoda sprzętu. Gdyby nie te hamulce hydrauliczne to byłbym mój ideał. Chciałbym złożyć sobie coś w ten deseń tyle, że na osprzęcie z serii Nexus Inter 8, na hamulcach bębenkowych i z prądnicą w piaście lub na zwyczajnych hamulcach v-breake. Czy ktoś ma doświadczenie z przerzutkami planetarnymi, naprawdę jest to tak trwałe jak mówią????
Rower naprawdę mi się spodobał i rozpalił cyklozę jeszcze bardziej.
Ogólnie został zmasakrowany przez warunki pogodowe, łańcuch i kaseta zostały zajechane dużo, dużo szybciej niż zwykle, a z amortyzatora w serwisie została wylana woda deszczowa. Nie mam jakiegoś wypasionego sprzętu, ale mimo wszystko na codzienne poruszanie się do pracy i z powrotem, czy nawet codzienną jazdę po mieście to szkoda górala. A jak tam twoje zakupy?
ale wracając do tematu, czy ktoś ma doświadczenia z tego typu przerzutkami??? I co myślicie o tego typu rowerach???
Ja myślę, że jak ktoś chce wydawać grubą kasę na rower, który ma być na miasto (czyli będzie często zostawiany i jest duże ryzyko, że ktoś go buchnie) to albo ma jej za dużo, albo nie umie nią zarządzać.

Lepiej złożyć singla, albo jakiś inny tani i łatwy w obsłudze rower.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
KermitOZ napisał(a):Lepiej złożyć singla, albo jakiś inny tani i łatwy w obsłudze rower.
O to to Smile zgadzam się. Mój rower miejsko-zimowy kosztował 39 PLN. Kupiony "używany" w Inżynierii Rowerowej :mrgreen: Zapięcie, którym go przypinam jest droższe... :lol:
właśnie chce sobie złożyć coś tańszego, ale na przerzutkach planetarnych, nie mam zamiaru go zostawiać gdzie popadnie, lubię przemieszczać się rowerem czy to po znajomych czy to w miejsca gdzie mogę go bezpiecznie zostawić, nie narzekam na brak takich opcji. Mówiąc singiel macie na myśli jedno przełożenie o ile rozumiem???
jaro napisał(a):Mówiąc singiel macie na myśli jedno przełożenie o ile rozumiem???
Tak. Jedno przełożenie, przez co rower nie ma przerzutek i jest bardziej "bezobsługowy", lekki no i nie korci tak złodziei
Ja bym tam jakieś przełożenia chciał mieć. Przyznam się szczerze, że rozkochał mnie ten rower w sobie, a jak się na nim w jednym ze sklepów przejechałem to wsiąkłem normalnie. Chciałbym mieć coś takiego tylko bez tarczówek hydraulicznych. Wiem jedno, wcześniej czy później muszę mieć coś w ten deseń. Inną moją manianą od jakiegoś czasu jest takie retro http://www.kross.pl/products/view/69/listed
ale po coś w tym stylu to lepiej na Elizówkę jechać Smile
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj. Chciałbym sobie singla złożyć jedna i to jak najtaniej. Gdzie mogę kupić tego typu piasty w rozsądnej cenie oraz inne części???

dzięki za odp. pozdrawiam z Londynu, tu takich singli jeździ dużo i można nawet kupić ale są dość drogie
jaro napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj. Chciałbym sobie singla złożyć jedna i to jak najtaniej. Gdzie mogę kupić tego typu piasty w rozsądnej cenie oraz inne części???

dzięki za odp. pozdrawiam z Londynu, tu takich singli jeździ dużo i można nawet kupić ale są dość drogie
w Lublinie w decathlonie jest singlespeed za 350zł
Stron: 1 2