Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zakup nowej ramy i amora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Długo dojrzewałem do tej decyzji, ale w końcu stwierdzam że pora zmienić ramę i amora.

Obecnie posiadam Kelly's Magic XC 19,5'' z amorem RS J2.

Ramę chcę zmienić na 17,5'' lub 18''.
Ważne aby miała mocowanie pod bagażnik, piwoty pod vki i możliwość zamontowania tarcz (może kiedyś w przyszłości).
Ogólnie chciałbym aby była wytrzymała, bo jak zarzucę sakwy to będzie musiała znieść moje 75-80kg plus 15-20kg bagażu, tak więc super wylajtowane ramki chyba odpadają?

Co do amora to podobnie jak przy ramie, piwoty pod vki (niezbędne, bo bagażnik mam montowany na piwoty) i możliwość montażu tarcz.
Skok: ~100mm.
Najbardziej pasowałby mi powietrzny.
Waga: chciałbym aby była w okolicach 2kg i mniej(ale to pewnie ciężko) ;-)

Budżet na całość ~1700.

Czekam na sugestie i porady.
holden napisał(a):Długo dojrzewałem do tej decyzji, ale w końcu stwierdzam że pora zmienić ramę i amora.
Bardzo dobrze, bo obecnie Twój sprzęt jest trzepacki :-)

holden napisał(a):możliwość zamontowania tarcz (może kiedyś w przyszłości).
To chyba każda rama posiada.

holden napisał(a):Co do amora to podobnie jak przy ramie, piwoty pod vki (niezbędne, bo bagażnik mam montowany na piwoty) i możliwość montażu tarcz.
I tu się robi problem, nie ma za dużo dobrych amorów z piwotami, a jak już są takie wersje to cieżko je dostać w dobrej cenie. Ja wybrałem bez piwotów, a bagażnikiem jak będzie potrzeba będę się martwił później.
holden napisał(a):Długo dojrzewałem do tej decyzji, ale w końcu stwierdzam że pora zmienić ramę i amora.

Obecnie posiadam Kelly's Magic XC 19,5'' z amorem RS J2.

Ramę chcę zmienić na 17,5'' lub 18''.
Ważne aby miała mocowanie pod bagażnik, piwoty pod vki i możliwość zamontowania tarcz (może kiedyś w przyszłości).
Ogólnie chciałbym aby była wytrzymała, bo jak zarzucę sakwy to będzie musiała znieść moje 75-80kg plus 15-20kg bagażu, tak więc super wylajtowane ramki chyba odpadają?

Co do amora to podobnie jak przy ramie, piwoty pod vki (niezbędne, bo bagażnik mam montowany na piwoty) i możliwość montażu tarcz.
Skok: ~100mm.
Najbardziej pasowałby mi powietrzny.
Waga: chciałbym aby była w okolicach 2kg i mniej(ale to pewnie ciężko) ;-)

Budżet na całość ~1700.

Czekam na sugestie i porady.
Myślę Bartek, że dla Ciebie 17.5" jest optymalne a może nawet 17". Amora natomiast za 350-400zł na wiatr masz Raidona 2008 (waga rzeczywsita ok. 2,2kg; Raidon 2009 ma regulację tłumienia ale jest droższy), co prawda nie ma regulacji tłumienia powrotu ale za to twardość powietrzem reguluje się ładnie. Suntoury dlatego, że nie mają aż takiej marki jak Rock shoxy, mają najlepszy stosunek jakość/cena.
holden napisał(a):Obecnie posiadam Kelly's Magic XC 19,5''

Fakt, jak zobaczyłem Cię na tym kellysie to od razu rzuciło mi się w oczy, że masz pozycję za bardzo wyciągniętą.
Też mam 19,5 kellysa i twierdzę, że przy moich 180cm jest ciut za duża.
A Ty chyba jesteś niższy ode mnie?
Ja ważę stówę (to tyle ile Ty z sakwami) i roweru nie oszczędzam.
Jak do tej pory nic w ramie nie zauważyłem, co by mnie zmartwiło.
Może się rozejrzyj właśnie za kellysem ale 17,5.

Co do amora, to ja ostatnio kupiłem nowego SR Suntour Epicon RLD+manetka blokady z pivotami i dałem u Witeski 690zł.
Na innych forach epicon zbiera b.dobre recenzje w tej klasie cenowej a i wagowo jest przyzwoicie.
Suntour na swojej stronie podaje, że epicon ma górne golenie 30mm, w rzeczywistości ma 32mm.

Nie mam porównania do innych amorów powietrznych tylko do RST GilaTnL, ale jak dla mnie to rewelacja.

Pozdrawiam
A jak chcesz podzielić budżet, więcej na ramę czy amorek ??
Ile masz wzrostu ??
z ram:
Poison zyankali : http://www.extreme-shop.nazwa.pl/poison/rzyankali.php
No saint angel: http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=852
accent tormenta: http://velo.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=2193
Jaki masz rozmiar sztycy pod siodłowej żeby cię nie czekał dodatkowy wydatek.

amorek:
Jak nowy (tzn rocznik modelowy 2010) to epicon chyba nie jest złym rozwiazaniem (na pewno lepszym niż radion), za trochę większe pieniądze możesz mieć jakiegoś marzocchi-ego http://www.allegro.pl/item1003776735_ma ... arena.html niestety w jednej goleni sprężyna więc wagowo cięższy od epicona.
Można też szukać tory http://www.allegro.pl/item1004836667_ro ... netka.html podobnie do marzocchi-ego sprężnowo - powietrzna, czyli dosyć ciężka.
Holden - jak masz 1700zł, to odpuść sobie od razu wszystkie Suntoury. Za takie pieniądze oprócz fajnej ramy będziesz miał RS Tora / Reba lub nawet Foxa 32 jak dobrze poszukasz.
Wersje na v-ki są osiągalne.
Sztyca 30? w sumie z małym kawałkiem więc chyba 30.2

wzrost 173
Ogólnie to na mojego kellysa nie narzekałem, na szosie jeździło się bardzo dobrze ;-) a i w terenie było ok, ale od kiedy mam szosówkę i górala używam częściej w terenie to czuję jego słabą zwrotność i problemy na zjazdach najeżonych korzeniami.
17,5" będzie idealna, 17 na pewno za mała a 18 może być ciut za duża, co odczułbyś w terenie, ale skoro na szosę masz inny rower, to celuj zdecydowanie w 17,5 Smile
Więc albo szukać ramy pod rozmiar sztycy, lub kupować ramę+nową szytycę (z tulejami dystansowymi nie mam doświadczenia to się nie wypowiem jak to działa). Jak masz w miarę nową przerzutkę to powinna pasować do wszystkich ram.

To fakt że Rebę można dostać dostać za ok 1000 - 1300 zł (nową na tarczówki) ale nie śledzę cen na bieżąco i nie wiem jak jest z cenami wersji pod v-ki.
Co do fox-ów to taniej jak za 1400 zł (nowego)nie znalazłem, ale pod tarczówki. http://www.allegro.pl/item1010293305_fo ... _cena.html


ps. najlepszy okres do kupowania części to jesień i zima - sklepy chcą się pozbyć towaru na który wydały pieniądze a nie sprzedał się
patkos napisał(a):będziesz miał RS Tora / Reba lub nawet Foxa 32

Ale Tora więcej waży niż Epicon, który pracuje jak Tora lub podobno lepiej.
Reba i Fox to już chyba używki.

A za zaoszczędzoną kasę można kupić coś jeszcze.
Stron: 1 2 3