Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rowery MERIDA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym abyście wypowiedzieli się o rowerach Merida... Mam na oku parę rowerów. Chciałbym wiedziec o ich plusach i minusach. Pozdro.
Rowery jak każde inne. Mają bardzo dobre i dosyć lekkie ramy, reszta to już w zależności od osprzętu. Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny w porównaniu do innych marek. Mam dwie Meridy i jeździ mi się dobrze.
A jak Meridy spisują ci się w terenie?
ja tylko zauważyłem że do ok. 2500 amortyzator to jakaś porażka w Meridzie Smile jakiś XCM lub ewentualnie Dart 2
ale reszta producentów też nie ma rewelacji
Ifson napisał(a):A jak Meridy spisują ci się w terenie?

Moja HFS 1000-D daje radę :-D
Rama bardzo sztywna. Zarówno ona jak i osprzęt jak na razie bardzo dobrze spisują się na maratonach i w lekkich górkach. Amortyzator Manitou R7 sprawuje się bardzo dobrze. Od mojej sztywnej Meri lepsza byłaby tylko Merida full. I rzeczywiście jak pisał Grzesiek, jest bardzo korzystna relacja jakości do ceny.

maYkel

Ifson napisał(a):A jak Meridy spisują ci się w terenie?
Pytanie jest źle zadane. Rowery to nie auta. W tej chwili rowery wiodących marek z danej półki cenowej różnią się głównie ramą (praktycznie tylko ramą). A to też nie do końca bo prawie wszyscy klepią podobną geometrię i z podobnych materiałów.

Nie spodziewaj się zatem, że merida np za 2 tysie będzie jeździć lepiej albo gorzej od krossa, wheelera czy authora w takiej samej cenie.
Od Krossa może jeździć gorzej, zwłaszcza od tych z allegro, które bywają 2 klasy wyższe niż inne rowery w tej cenie (poniżej 2 tys bywają modele na LXie z korbą Firex i Torą 318).