Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Prędkość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witajcie!
Mam takie pytanie. Ile max. udało Wam się rozpędzić na góralu?
Mi na prostej 39 km/h. Wiem, nie wiele. A z góry 51 km/h.
76km/h z górki, po płaskim ponad 60 za ciężarówką. Wszystko na klockach. Nie wiem ile bym pocisnął w neutralnych warunkach (płasko, bezwietrznie, bez ciężarówki), ale ponad 50 to spokojnie Smile
Na MTB? Confusedhock:
To Ty nie wiedziałeś, że Grzesiek jest Cyborgiem?? :lol:
Z góry jak dobrze pamiętam to spod wierzy ciśnień w Nałęczowie 67km/h, za tirem miałem 74,7km/h, po płaskim idzie 5 dych się rozbujać.... Smile
Należało by zapytać co rozumiesz poprzez górala?

Ja na 18 kg fullu (pedal nie frendly ;P) ze skokiem 150 na oponach 2.35 na przełożeniu 44x11 ze sporej górki ale po asfalcie pocisnąłem 68 km/h. Obecnie na oponach 2.3 na przełożeniu 36x11 z górki na Lotników Polskich w Świdniku max rozpędzam się do 50.
Jak w końcu kupię podstawkę do licznika w XC to zmierzę ile da się na nim tam pojechać.
A ile biegów macie?
Ja na tyle 6 a na przodzie 3.
Mi się z góry udało złapać 82,4 km/h :mrgreen: (na oponach terenowych - Geax Argo) jadąc z jednej takiej górki w okolicach Przemyśla.
A na równym z tego, co pamiętam, jakieś 48-49 km/h, bez wiatru (też na terenowych).

Edyta:
Doprecyzuję może, że ta "górka w okolicach Przemyśla" to Góra Olszańska. Tu paru gości podaje swoje prędkości na tym zjeździe: http://www.wirtualnetatry.pl/index.php?showtopic=17216 (od 7. posta).

felek

W tym roku udało mi się rozbujać po płaskim 56,5 km/h z ładnym wiatrem w plecy ( semi-slicki 1,85)

Na kolarce było kiedyś 61,5 km/h na kole za niejakim Pyzikowskim, przy tej prędkości urwałem koło a on jeszcze przyśpieszał :evil:

sebastos napisał(a):A ile biegów macie?
Ja na tyle 6 a na przodzie 3

Ilość biegów nie ma tu znaczenia, tylko to jak ciężkie masz przełożenia, skoro masz 6 z tyłu to pewnie wolnobieg, więc najmniejsze kółko ma 14z, a na tym to raczej ciężko będzie bić rekordy prędkości ;-)
60 km/h na drodze z Mętowa do Prawiednik
Stron: 1 2 3 4 5 6