Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: [nieaktualne]Potrzebny pierścień od sterów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Potrzebuję pierścienia od sterów (nie bieżnię, bo bieżnia jest w sterach, chodzi o pierścień który idzie jako pierwszy na widelec i na którym opiera się reszta sterów).
Jeśli ktoś posiada taki zbędny to chętnie przyjmę lub odkupię lub jeśli ktoś wie gdzie można taki kupić bez kupowania całych sterów to też prosiłbym o info.

maYkel

holden napisał(a):Potrzebuję pierścienia od sterów (nie bieżnię, bo bieżnia jest w sterach, chodzi o pierścień który idzie jako pierwszy na widelec i na którym opiera się reszta sterów)
Nie bardzo rozumiem. Na widelec nabija się właśnie bieżnię. W główkę ramy wbija się miskę sterową. Jeśli chodzi zaś o bieżnię, to może być ciężko z dobraniem odpowiedniej, bo różnią się kształtem w zależności od modelu sterów.
maYkel napisał(a):Nie bardzo rozumiem. Na widelec nabija się właśnie bieżnię.
Nie znam się na sterach, mówię co usłyszałem w serwisie (wydaje mi się, że nic nie pokręciłem).
maYkel napisał(a):Jeśli chodzi zaś o bieżnię, to może być ciężko z dobraniem odpowiedniej, bo różnią się kształtem w zależności od modelu sterów.
Mam nadzieję, że sprzedawca który mi wysłał ramę ze sterami bez tej części, dośle mi ją. Liczyłem na to, że może ktoś ma zbędne coś takiego i złożyłbym szybciej rower a tak będę musiał czekać :|

maYkel

Ja fachowcem od sterów nie jestem ale całe życie na widelec nabijało się bieżnię a w ramie była miska.

[Obrazek: headtype30.jpg]

Tutaj jako fork crown race. O to chodzi?

Z tego co wiem, nie doszło do żadnej standaryzacji w tej kwestii, więc bieżnie nieznacznie różnią się kształtem u producentów i nie zakładałbym żadnej innej, zwłaszcza jeśli zależy ci na jakimkolwiek uszczelnieniu. Sprzedawca powinien ją dostarczyć bo to normalny element konstrukcyjny sterów.

Nie napisałeś nawet o jakie stery chodzi, ale domyślam się że o a-head 1 i 1/8 cala. :-P
Gdzieś mam jakąś starą bieżnię chyba, ale nie wiem czy chcesz się bawić.
maYkel napisał(a):Tutaj jako fork crown race. O to chodzi?
Nie wiem czy to ma tak wyglądać bo tego nie mam ;-). Jednak o ile te części są uszeregowane w kolejności składania to to nie jest to, gdyż u mnie bearing retainer jest niewidoczny (jest już zakryty, chyba właśnie bieżnią).
maYkel napisał(a):Nie napisałeś nawet o jakie stery chodzi, ale domyślam się że o a-head 1 i 1/8 cala.
Zgadza się

maYkel

No to może być jeszcze inaczej, jeśli masz łożyska maszynowe, igiełkowe czy jakie cuda tam teraz robią. Ciężko cokolwiek mi doradzić nie wiedząc jakie to stery są dokładnie.
Wygląda na to że to VP-a76c http://pro-bike.pl/produkty/item_920_st ... a76cg.html z tego co widzę to brakuje tej części co jest na dole w lewej kolumnie
Jakie stery by nie były zawsze na dół idzie bieżnia. Bo łożysko musi się o coś oprzeć.
Problem w tym że samej bieżni kupić się nie da (bieżnie pasują do danych modeli). Kumpel ma podobny problem ze sterami dartmoora które kupił od kolesia jeżdżącego bez (miał sztywny widelec w którym było coś jak bieżnia już). Ponieważ są to stery za 30 zł to nie wróżę im długowieczności. Kup drugie a jak się te zużyją to może bieżnia się będzie jeszcze nadawała i będziesz miał od razu drugie.

maYkel

No to w takim razie nie jest bieżnia, skoro to kartridż. Ale też wypadało by znaleźć taki pierścień o kształcie który będzie pasował do twojego kartridża. Tu już nie pomogę, ale podtrzymuję że odpowiedzialność spoczywa na sprzedawcy.
Nie wiem co to znaczy kardridż, ale wiem że mimo iż łożyska normalne (maszynowe) mają bieżnie po których toczą się kulki, to patent zakładany na rurę sterową nazywa się crown race, czyli jest to bieżnia (race = bieżnia).
http://www.raceface.com/comp/inst/Deus. ... et.web.pdf

zresztą tu jest też "cardrige bearing" i też jest crown race
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... odelID=275

Zatem chyba można stwierdzić że potrzeba bieżni.
Stron: 1 2