Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Przerzutka przednia SLX czy XT?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie. Moja przerzutka jakies Shimano C051 pod suport ma już trochę na koncie km, ale nie chodzi o przebieg a raczej właśnie o to mocowanie pod suport tzw. E-type. Chcę to zmienić i kupić jakiegoś down-swinga. Rożnica w cenie między XT a SLX to ok 30zł. Czy warto dopłacić do XT, aby mieć prestiżowy napis i "3g" mniej?? Czy chodzi też o jakąś znaczną różnicę w kulturze pracy, szybkości, niezawodności? Użytkowników obydwu tych sprzętów proszę o opinie :-)
Ja bym wolał dopłacić. A w ogóle to zainwestuj w Srama Smile X.7 będzie w sam raz Big Grin
KermitOZ napisał(a):Ja bym wolał dopłacić. A w ogóle to zainwestuj w Srama Smile X.7 będzie w sam raz Big Grin
Żadnych zaSRAMców :-P Albo SLX albo XT!! :mrgreen:
Moim zdaniem warto zainwestować w XT. SLX (a przynajmniej manetki) ma zdecydowanie mniejszą kulturę pracy, niż wyższa grupa.
A te kilka gramów różnicy chyba Ci nie zrobi ;-)
msl napisał(a):Moim zdaniem warto zainwestować w XT. SLX (a przynajmniej manetki) ma zdecydowanie mniejszą kulturę pracy, niż wyższa grupa.
A te kilka gramów różnicy chyba Ci nie zrobi ;-)
Może masz rację, ale z drugiej strony czy przerzutka przednia w ogóle jest tak krytycznym komponentem, że jej różnica w działaniu między SLX a XT w jeździe rekreacyjnej będzie odczuwalna??
moim zdaniem to juz tylko kwestia wagowa na korzyść XT. Kultura pracy SLX-a będzie napewno zadowalająca w porównaniu do twojej starej C050.
W przedniej przerzutce moim zdaniem liczy się przede wszystkim jej wytrzymałość. To ona ma nawet pod obciążeniem bez większego trudu przerzucać łańcuch pomiędzy zębatkami korby. Pod tym względem down-swing jest dużo lepszym wyborem, niż E-type lub top-swing.
Co do grup osprzętu, możliwe, że XT będzie bardziej wytrzymałe w ostrzejszej jeździe, jednak na 100% nie jestem w stanie tego stwierdzić bez testów ;-) W jeździe rekreacyjnej różnicy pewnie nie będzie, a to właśnie z racji tego, że przerzutka raczej nie będzie katowana. Pomimo tego wydaje mi się jednak lepszym rozwiązaniem wybór XT, choćby ze względu na, nazwijmy to, dobrą markę. Po wysłuchaniu i przeczytaniu wielu utyskiwań na działanie SLX (w porównaniu do XT, a nawet do starego LX) postawiłbym na grupę wyższą. W końcu nie ma to jak sprawdzone technologie ;-)
gello1 napisał(a):moim zdaniem to juz tylko kwestia wagowa na korzyść XT. Kultura pracy SLX-a będzie napewno zadowalająca w porównaniu do twojej starej C050.
Zgadza się C050, bo pomyliłem nawet typ przerzutki a dopiero co skończyłem grzebać przy rowerze :-P
msl napisał(a):...W jeździe rekreacyjnej różnicy pewnie nie będzie, a to właśnie z racji tego, że przerzutka raczej nie będzie katowana. Pomimo tego wydaje mi się jednak lepszym rozwiązaniem wybór XT, choćby ze względu na, nazwijmy to, dobrą markę. Po wysłuchaniu i przeczytaniu wielu utyskiwań na działanie SLX (w porównaniu do XT, a nawet do starego LX) postawiłbym na grupę wyższą. W końcu nie ma to jak sprawdzone technologie ;-)

No właśnie do jazdy rekreacyjnej więc bliżej mnie i mojego portfela widzę SLX. Wczoraj gość z BikeBoys (nowy sklep na Glinianej) powiedział mi, że na stanie powinni mieć obydwie te FD ok. środy, czwartku. Przejdę się więc i popatrzę, pomyślę i wybiorę. Mówił, też że orientacyjny koszt FD XT to ok. 90zł, tymczasem wczoraj w TORO widziałem SLX za 91zł :-P
Paweł K. napisał(a):Wczoraj gość z BikeBoys (nowy sklep na Glinianej) powiedział mi, (...) że orientacyjny koszt FD XT to ok. 90zł, tymczasem wczoraj w TORO widziałem SLX za 91zł :-P

Skoro w Bike Boys dają Ci taką cenę, to spokojnie możesz wziąć tę XT, a i chłopakom w nowym sklepie dasz zarobić :-) No, chyba, że zależy Ci bardzo na różnicy w cenie pomiędzy XT, a SLX, wtedy bierz tę drugą. A chłopaki i tak będą mieć pewnie lepszą cenę, niż np. w Toro za Deore :-P
jak różnica w cenie niewielka to bierz xt, sam w zeszłym sezonie przesiadłem się właśnie z c050(to dopiero była porażka) na xt i jest miodzio
Stron: 1 2