Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pedaly SPD platformowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Warto kupic pedaly SPD do MTB platformowe, czy lepiej zwykle SPD i dokupic te nakladki na nie dzieki czemu mozna krecic w zwyklych bucikach ? Uzywal ktos z was takich 2 w 1 pedalow ? A moze ktos ma doswiadczenie z tymi nakladkami ? Osobiscie boje sie ze sprawdzi sie zasada : jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
Jak zamierzasz jeździć regularnie w cywilnych butach to kup sobie takie z platformami. Te nakładki to taki powiedzmy fajny gadżet. Pozwalają na jazdę, ale nie powiedział bym, że jest to jakieś superkomfortowe, szczególnie jeśli masz większą stopę(nakładki są po prostu dość wąskie). Poza tym trochę upierdliwe jest ich wkładanie i wyjmowanie za każdym razem. W moim przypadku się sprawdzają i jestem z nich zadowolony, ale w butach bez bloków siadam na rower rzadziej niż raz w miesiącu.
ja od niedawna mam pedały SPD + nakładki, odpinam nakładki tylko wtedy gdy sie szykuje jakiś większy wyjazd, bo tak to codziennie do pracy śmigam, nie wiem czy są ale przydało by sie mieć nakładki metalowe bo w plastikowych trochę bloki mi się wycierają. na wygodę nie narzekam Wink
Jak chcesz przetestować SPD z nakładkami to ja mam (505), mogę pożyczyć.
Jak dla mnie słabe rozwiązanie. Noga się ślizga na tych platformach z tworzywa.

Tych pół na pół nie testowałem, ale zdaje się że lepiej trzymają bo są metalowe i mają lepszy kształt.
Idealne rozwiązanie to dwa komplety pedałów. Prawdziwe platformy (z pinami) i SPD.
Pinky, zależy, jak chcesz jeździć, w czym częściej.
jeśli chcesz jeździć na co dzień w zwykłych butach, a butach z blokami tylko czasami i po szosie, kup pedały, które z jednej strony są platformą, a z drugiej pozwalają na wpięcie się blokiem (z SPD to są bodajże pd m-324).

jeśli chcesz jeździć częściej wpięty, ZDECYDOWANIE bierz "normalne" pedały zatrzaskowe, dwustronne i ewentualnie te nakładki. o nakładkach Chłopaki Ci już napisali. ja dodam od siebie dwa słowa o platformo/spd'ach. słabo jest mieć takie pedały SPD (czy inne zatrzaskowe), które nie są dwustronne. jak jeździsz w terenie, w miarę szybko etc. i czasem potrzebujesz się na chwilę wypiąć, a później szybko wpiąć i dalej pędzić, pedały z jednostronnym zatrzaskiem się raczej nie sprawdzą. zresztą - nie bardzo sprawdzają się nawet w mieście, na skrzyżowaniu, kiedy postawisz jedną nogę na ulicy i ruszając wpinasz się. to samo, jak jedziesz w zwykłych butach. generalnie: jak masz buty z blokami, to trafiasz częściej na stronę platformową, jak masz zwykłe buty, to często trafia Ci się strona z zatrzaskiem Big Grin
Dzieki wielkie, juz wiem co i jak. Zdecydowalem sie na zwykle SPD pedalki plus nakladki platformowe. Do pracy smigac moge w butach SPD. Platformy sa tylko na zime, badz dluzsze wycieczki kiedy jest za mokro i blotnisto na buty SPD. Ech... marza mi sie glany SPD, wtedy bym nie potrzebowal wogle platform.