Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki sprzęt trzeba na wycieczkę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę powiedzieć czy zwykły rower trekingowy nadaje się na takie wyjazdy czy trzeba coś lepszego ?
Jeśli będzie sprawny technicznie to się nada, myślę, że niektóre wycieczki to i wigrami by się udało przejechać :-P
Drogi Kolego Mirex :mrgreen: :mrgreen:
fajnie,że pytasz o takie rzeczy ale proponuję założyć ten temat - pytanie w dziale HYDE PARK ROWEROWY - aby był porządek na forum -taka mała uwaga na przyszłość i oczywiście bez urazy dla Ciebie.
Co do pytania - myślę,że jakaś "Mera" FLX Carbon Race wystarczy :mrgreen: :mrgreen: ,a tak poważnie,tu nie jeździ grupa zawodowa więc każdy pedałuje tym czym ma
Pozdrawiam
Mariusz
Myślę, że poniżej Carbonu, XTR i KCNC nie ma co schodzić :mrgreen: .

A tak serio, to witaj na naszym forum ;-).
Trekkingiem bez problemu zaliczysz wszystkie ustawki szosowe i te w lekkim terenie.
Ważniejsza od roweru jest Twoja kondycja.
Według niej dobieraj sobie wycieczki od rekreacyjnych po sportowe.
Zwirek napisał(a):Jeśli będzie sprawny technicznie to się nada, myślę, że niektóre wycieczki to i wigrami by się udało przejechać

Sam jeżdżę na niebieskim składaku jubilat/wigry i daję radę, czasem jest ciężko na podjazdach ale ostatnio nawet z siatkami dałem radę, jak pojechaliśmy z holdenem do Kazimierza: http://img204.imageshack.us/f/37737l.gif/

Do 50km/h składak wytrzymuje: http://www.youtube.com/watch?v=G9wLi2jNSKE
Mirex - zależy jaka wycieczka.
Napisz więcej szczegółów co do długości trasy i podłoża jakie bierzesz pod uwagę.
Spokojnie nada się na olbrzymią większość wyjazdów. Ja mam właśnie coś szosowego wpadającego w treking i jest spoko. Jakbym mógł założyć szersze opony z agresywniejszym bieżnikiem to byłoby jeszcze lepiej, bo teraz jak trafię jakieś błoto albo piasek to nie ma jazdy. Nocne patrole po lesie też jakoś przejeżdżam - czasami tylko muszę uważać na błotku i piachu.