Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: spodenki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Tzn wiecie że w tych sklepach sprzedają ubrania Rogelli czy mają tam te spodenki (choć ostatnio jak byłem to Bike Boys nie mieli szortów)?
Kuba napisał(a):Chyba że wiecie kto oprócz inżynierii handluje z Rower+Sport?
Zwirek napisał(a):Witeska.
No wiem, że on sprowadza(+ bonus premium gratis -10% ma), na miejscu raczej nie ma, ale nie robi problemów ze zwrotem jak Ci np rozmiar nie pasi, tyle, że wtedy musisz czekać aż znowu przyjdą te w innym rozm.
Witeska ma na pewno w sklepie jakieś Biemme.
Bike Boys - tak jak witeska - biorą towar z rower+sport
Hmm... Jak mają takie zniżki w porównaniu z tymi na Rower+sport, to może bym pozbierał na kaska jeszcze.
Kuba napisał(a):Teraz pozostaje tylko problem z rozmiarem bo jak znam życie to w Lublinie się tego do zmierzenia nie uświadczy. Chyba że wiecie kto oprócz inżynierii handluje z Rower+Sport?

Jakiś miesiąc temu u Witeski były Rogelli Buccino w rozmiarze XXL.
Dobra wiem że nie jestem chudy... ale żeby XXL? Raczej L/XL
Mam nadzieję, że napiszę w temacie bo jednak skusiłem się i zamówiłem przez net Endura Hummvee . Dziś przyszły więc opiszę wrażenia jeszcze bez jazdy. Spodenki uszyte z kilku rodzajów materiałów co pozwala sądzić, że będą trwałe - po wyjęciu z folii od razu czuć pewną masę całości (spodenki + legginsy wewnętrzne) co nie wróży łatwej jazdy w gorące dni. Wzbudzają od razu wrażenie solidnie wykonanych i przemyślanych (wrażenie spotęgowane ilością pozbytej się gotówki). Kieszenie wszelkiego rodzaju z przodu, na dole nogawek - szczególnie ciekawie rozwiązane z tyłu "na tyłku" odpinane niejako z boku - duże - mam wrażenie że idealne na szybkie wyjmowanie np. mapy. Na bokach odpinane wywietrzniki. Spód nogawek można ściągnąć rzepami, po lewej zatrzask na klucze (będą ładnie dyndać podczas jazdy- jak dla mnie lipa). Na górze solidny szeroki ściągacz dodatkowo pasek z szybkim zatrzaskiem. Zaglądamy do środka gdzie są zapięte spodenki wewnętrzne ze wzbudzającą zaufanie wkładką w kolorze niebieskim (mając wcześniej szorty RR5 z Decathlonu wszystkie inne będą wzbudzać zaufanie). Wkładka łatwo się wpina/wypina na zatrzaski - po założeniu samych wewnętrznych spodenek z wkładką zauważam że są to w 100% obcisłe spodenki rowerowe, które można używać bez szortów zewnętrznych! Mimo, że jestem przeciwnikiem obcisłych gaci rowerowych W głowie rodzi się jednak od razu pomysł wyjazdu w gorące dni w komplecie ale nic nie stoi na przeszkodzie, że gdy jest za gorąco po prostu zdejmujemy spodenki zewnętrzne i wracamy w samych leginsach oczywiście dotyczy to sytuacji gdy stosunek dwóch wielkości czyli gorąca i wstydu jazdy w obcisłych spodenkach zaczyna przeważać w stronę tego pierwszego Smile.


Teraz najważniesze - zakładamy na tyłek bo największą niewiadomą było jaki zamówić rozmiar. Rozmiar strzelony na podstawie opinii na forach - ciekawa sprawa, że wg rozpiski na stronie Endury mając w pasie ok 86 cm powinienem wybierać rozmiar M, ja czytając o dziwnych rozmiarówkach zamówiłem XL więc z obawą o workowatość za dużych spodni szybko zakładam spodenki wewnętrzne - i tu kłaniam się opiniom na forach - XL idealnie wstrzelony a nawet mam wrażenie że spodenki wewnętrzne lekko ciasne (tak wiem to obcisłe legginsy których nie lubię). Więc ku przestrodze jeśli ktoś chce kupić ten model nie należy sugerować się rozmiarówką Endury - co więcej czytałem, że ludzie mając model Hummvee i Singletrack tej firmy jeden mają np. L a drugi M - kicha totalna.

Podsumowując długi post - na razie jestem zadowolony - zobaczymy jak będą sobie radzić w czasie jazdy.
And napisał(a):zamówiłem przez net Endura Hummvee

Drugi rok jeżdżę w modelu Endura Hummvee 3/4.
Z pewnością na bardzo wysokie temperatury lepszy byłby lekki i przewiewny materiał.
Ale nie jest tak strasznie (zaleta wpinanej wkładki Coolmax).
Pomimo intensywnego używania na rowerze oraz po wielu praniach spodnie nadal tworzą całość oraz brak przetarć.
Można również dokupić dodatkowe komplety wkładek wewnętrznych ENDURA-8 Panel ClickFast CoolMax/Mesh. Przy wysokich temperaturach są jeszcze lepsze od tych w komplecie razem ze spodniami.
Ceny Endury są raczej wysokie ale jak do tej pory inwestycja się opłaciła.
And napisał(a):po lewej zatrzask na klucze (będą ładnie dyndać podczas jazdy- jak dla mnie lipa

Nikt przecież nie powiedział, ze tam mają dyndać klucze :mrgreen:
Pewnie nie na klucze tylko na otwieracz do piwa. Wink

Andrzej przestraszyłeś mnie z tą rozmiarówką. Ja zamówiłem sobie koszulkę Endura Cairn S/S i teraz się obawiam że rozmiar może być za mały.
Kuba napisał(a):zamówiłem sobie koszulkę Endura Cairn S/S

Jeśli to "S" jest rozmiarem to na Ciebie z pewnością będzie za mała :mrgreen:
A tak powaznie to ta koszulka (w przeciwieństwie do spodni) powinna się trochę rozciągać i bardziej przylegać do ciała.
Jest więc szansa, że trafiłeś z rozmiarem.
Ja często przed zakupem proszę aby centymetrem zmierzyli faktyczną szerokość czy długość. Wielu sprzedawców (jeśli mają taki towar na stanie) udzielają odpowiedzi.
P.S.
Poproszę Cię o to samo gdy już otrzymasz koszulkę.
Stron: 1 2 3 4