Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Redukcja luzów w klamakch Tektro Auriga Comp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
W moich hamulcach lewa klamka ma delikatny luz tzn. podczas jazdy na nie równej powierzchni drga dźwignia co powoduje denerwujące brzęczenie. Nie chodzi mi tu o luz roboczy tylko nadmierny luz w łączeniu dźwigni hamulca z korpusem klamki tym nitem czy czymś na kształt nitu. Da się to jakoś wyregulowac ?
Prawdopodobnie jest to po prostu efekt zużycia shimano (czyż nie mam racji ;-) ) wyprodukowanego w przedziale ostatnich 10 lat. A to jest ten etap w którym ta firma produkuje graty mało trwałe (no może poz wysoką półą).
Wymienic lub się przyzwyczaic.
Tektro jest robione przez shimano ? Nie miałem pojęcia ! Co myślicie o jakiejś podkładce bo z tego co wywnioskowałem to nit trzymający klamkę tak jakby się rozciągnął i jak do docisnę do korpusu klamki to luz znika do tego roboczego.
13kisiel13 napisał(a):Witam.
W moich hamulcach lewa klamka ma delikatny luz tzn. podczas jazdy na nie równej powierzchni drga dźwignia co powoduje denerwujące brzęczenie. Nie chodzi mi tu o luz roboczy tylko nadmierny luz w łączeniu dźwigni hamulca z korpusem klamki tym nitem czy czymś na kształt nitu. Da się to jakoś wyregulowac ?
Noo właśnie o tym myślałem po przeczytaniu Twojego pierwszego posta.
Mianowicie:
Ja bym zdjął klamkę, położył je na imadle tak, żeby sworzeń, łączącego klamkę z rekojeścią hamulca spoczywał na twardej płaskiej powierzchni, wziął uderzak i z wyczuciem wytworzył płaski stan naprężeń... teraz tłumaczę... wziąłbym młotka i bym przyp... uderzył w sworzeń z wyczuciem aby sworzeń się skrócił a zwiększył średnicę. Jest szansa, że przy właściwym uderzeniu klamka nie będzie miała luzu. Proste... jak nie siłą to młotkiem! :mrgreen:
Kisiel mam identyczne hamulce i to raczej norma w tym modelu, moje klamki również mają luzy w miejscu łączenia klamki z korpusem. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza, ale moze kiedyś spróbuję sposobu kolegi wyżej z imadłem i młotkiem. ;-)
Sorki, zdaje się, ze przeczytałem twój post bardzo po łebkach. Masz jak wół napisane w tytule , że tektro a ja ci tu jakieś farmazony o shimano. Raz jeszcze przepraszam za ignorancję.
Ostrożnie z tym tłuczniem klamek, bo w avidach fr-5 czy jak je zwał, to się ich złożyć z powrotem nie dało. W juicy 5 też mam luzy na klamkach, trochę denerwuje jak się jedzie po tarce, no ale przyzwyczaiłem się już... ten typ tak ma, ważne, że są szczelne ;-)
Można też przerobić sobie na wersję na śruby... Choć same śruby nic nie dają, bo moje Hayesy HFXy po kilku latach też się nabawiły luzów, ale będzie się dało wpychać jakieś podkładki. XT za to nie ma luzów.