Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Sakwy i bagażnik pod sakwy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mam pytanie. Gdzie można kupić w Lublinie w dobrej cenie porządne sakwy rowerowe i bagażnik do ich. Rama roweru aluminiowa i koła 26". Jakiej firmy i jaki model Sakw polecacie.
Tool_Man napisał(a):Witam. Mam pytanie. Gdzie można kupić w Lublinie w dobrej cenie porządne sakwy rowerowe i bagażnik do ich. Rama roweru aluminiowa i koła 26". Jakiej firmy i jaki model Sakw polecacie.
Opierając się na własnym doświadczeniu polecam polskie sakwy Crosso. Niestety ciężko je dostać w sklepach, w grę wchodzi właściwie tylko wysyłka poprzez sklep firmowy. Ceny też nie najniższe, ale kierując się zasadą chytry dwa razy traci :-P myślę, że warto zainwestować.
Wybór modelu to również sprawa indywidualna.
Szczegóły na stronie: www.crosso.pl
Co do bagażnika: pod sakwy trzeba mieć taki, aby było po 3 rurki-druty z każdej strony roweru. W zasadzie dopiero taka konstrukcja daje sztywność a ma to ogromne znaczenie. Warto zwrócić uwagę na sposób łączenia drutów (rurek) do górnej płaskiej części bagażnika-najmocniejsze jest mocowanie na śruby. Dosyć dużo bagażników zwykle bywa w Rojaxie na Zana, może też u chłopaków w Bike-Boys. Trzeba trochę pochodzić i popatrzeć.
Sam jestem w podobnej sytuacji jaki bagażnik i sakwy.
Jeśli nie masz tarczówek z tyłu i masz mocowanie pod bagażnik na hakach i na górze ramy to z bagażnikiem nie będzie problemu. Każdy będzie pasował. Na Glinianej u chłopaków mają, jak dobrze pamiętam do 25kg ładowności chyba, skręcany.
Co do skręcany czy nie. Bagażniki Tubusa są spawane i są po 300-400zł. Ludzie je cenią i polecają. Więc czy skręcany czy spawany to trudno powiedzieć.
Jeśli byś się zdecydował na sakwy Crosso to ważne abyś przy bagażniku miał dolne oczko.
Można dokupić:
http://sklep.crosso.pl/index.php?main_p ... ucts_id=18
Crosso montujesz na 3 haki. 2 na górze jeden na dole.

Nie podałeś ile możesz wyłożyć na zestaw.
Jeden z bagażników które mi zaproponował sprzedawca (ładowność do 35kg):
http://allegro.pl/item1097525730_sport_ ... t_201.html
Funduszów nie mam strasznie ograniczonych. Ale warto kupić coś co ma dobry stosunek ceny do jakości. Wydać trochę więcej PLN a kupić coś co wytrzyma większą ilość podróży.
Sakwy:
- Crosso,
- Ortlieb (sakwy, worki podróżne itp)
- Fastrider
Bagażniki:
- Tubus (są m.in. adaptery do bagażników przy hamulcach tarczowych)
- Topeak (są modele do hamulców tarczowych)
Ceny w/w bardzo wysokie.
Ale planując dalekie podróże lepiej zaufać znanym i sprawdzonym producentom.
Przed zakupem upewnij się czy mocowanie danej sakwy będzie pasowało do wybranego bagażnika.
Ja ze swej strony polecam sakwy Ortlieba. Używam ich od jakiś 4 lat i nie narzekam. Przetrwały swego czasu kilka wywrotek a mimo to nigdy się nie przedziurawiły. Ja gdy kupowałem sakwy to wahałem się między właśnie Crosso a Ortlieb. Ortlieby wygrały ze względu na system mocowania - czytałem na necie trochę opinii o tym że crosso potrafią spaść na wybojach, a poza tym przy zakładaniu trzeba się nieco więcej gimnastykować.
Niestety Ortlieby są droższe od crosso, ale ja nie żałuję swojego wyboru.
a co myślicie o sakwach MSX?
http://www.sakwy-msx.pl/index.php/kontakt/55
widziałem tylko - ładne, wyglądają ale Ortlieby. Takie same plusy [mocowanie troszkę podobne] i minusy [nie można za bardzo "skominować" w razie potrzeby dowiezienia czegoś na nocleg]
szymek_sq napisał(a):[nie można za bardzo "skominować" w razie potrzeby dowiezienia czegoś na nocleg]

Nie za bardzo rozumiem "skominować" :-? Zawsze zostaje jeszcze bagażnik wolny.
MSX też są rolowane + dotatkowo klapa.
MSX-ów używa Percieve, miałem okazję obejrzeć na rajdzie. I szukam tylko gdzie teraz najtaniej. Droższe niż Crosso, ale bardziej mi się podobają i wydają się jednak dużo bardziej sztywniejsze. Co do Crosso - uwagi jakie słyszałem od osób które używają, sakwy potrafią się "zawijać" na boki jak masz źle do nich bagażnik dobrany. Potrafią się też wypinać na nierównych drogach.

Niżej link do MSX i kilka fotek jednego z użytkowników. Na zdjęciach widać sposób montażu i zamykania.
http://www.forumrowerowe.org/topic/7116 ... del-sl-55/

Mały OT.
PS. Jeśli ktoś planuje zakup sakw proszę o info na pw. Wyślę zapytanie do sprzedawcy i spróbuję wynegocjować zniżkę. Przy większych zakupach może więcej uda się zaoszczędzić.
piotrekgp napisał(a):Co do Crosso - uwagi jakie słyszałem od osób które używają, sakwy potrafią się "zawijać" na boki jak masz źle do nich bagażnik dobrany.
Chyba jasne że pod sakwy bagażnik pod sakwy jest potrzebny ...

piotrekgp napisał(a):Potrafią się też wypinać na nierównych drogach.
Raz mi się wypięły podczas pierwszej jazdy - za słabo naciągnięty pasek potem się już nie przytrafiło.

piotrekgp napisał(a):Nie za bardzo rozumiem "skominować" :-? Zawsze zostaje jeszcze bagażnik wolny.
Skominować - hmm zrolować tylko na 3 razy i pojemność rośnie sporo, a na bagażniku jest już wór transportowy. Klapa i jej zapinanie w otrliebach i msx utrudnia takie manewry, dodatkowo są one niższe od crosso.

crosso
- lżejsze
- tańsze
- większe

możesz zajrzeć jeszcze tutaj
http://forum.rowerowylublin.org/viewtop ... ight=sakwy
Stron: 1 2