Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: jaka kosc ramu dokupic?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Sa tutaj szpece od sprzetu?Tongue

Mam komputer:
Pentium 4 2800
Asus P4P800S SE
Nvidia GeForce FX 5500 256mb
do tego 2 kosci ramu po 128
chcialbym abyscie mi podpowiedzieli jaki ram najlepiej dokupicTongue
To te kości RAM-u opraw sobie w ramki i powieś nad łóżkiem :-D
Do tej płyty
4 x DDR 400 / 333 / 266 MHz, Dual Channel
max. 4 GB
Ale system XP rozpoznaje tylko do 3GB
Maksymalnie Możesz zamontować dwie kości po 1GB każda.
Muszą to być kości 184-pin DDR DIMM typu PC3200/PC2700/PC2100
W instrukcji znajdziesz tabelę z przykładowymi pamięciami DDR400 (PC3200)
Jurek S napisał(a):max. 4 GB

Ten model płyty (P4P800S SE) ma tylko dwa sloty na pamięć i obsługuje maks. jedynie 2x1GB
A model P4P800 SE tak jak opisał Jurek
Ta plyta ma 2 sloty.
Nie chce kupic tyle ramu aby bylo za duzo, tylko tyle aby bylo ok;p
Spokojnie więc możesz kupić pamięci DDR400 (inaczej PC3200).
Jak już wspomniałem płyta obsłuży Ci maksymalnie 2 sztuki po 1GB.
Przykładowo może to być (dobre opinie):
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0_CL3.html
wszystko zależy od tego do czego używasz tego kompa
bo jak nic wymagającego to 2 GB ramu jest zbędne

ps. te z linka powyżej jakieś takie drogie są :-D chyba płaci się za możliwość wygranej :-P

na alledrogo są pamięci za ok 100 zł sztuka (1 GB)
marecky napisał(a):ps. te z linka powyżej jakieś takie drogie są

Te z linka jak pewnie zauważyłeś są poprzedzone zdaniem: "Przykładowo może to być..."
A samochód jak się nie przyda to można wymienić na lepszy rower :-D
Wybór sklepu to już decyzja kupującego i Kamil może sobie porównywać gdzie taniej.
Może jednak być problem z porównaniem gdyż pojemność jest najmniej znaczącym parametrem a na Allegro sprzedający raczej innych wartości nie podają.
Kamil otrzymał informację co może zamontować maksymalnie na płycie (bez zanudzania szczegółami technicznymi).
No i jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia bo nawet teoretycznie sprawne kości pamięci mogą być przyczyną niestabilnej pracy komputera lub zawieszeń.
I wtedy na Allegro może być problem bo "teoretycznie" pamięci będą sprawne.
Kupując na miejscu zawsze łatwiej można wymienić na drugi komplet.
maxymalnie kup sobie 1 gb kość choć to i tak demon szybkości nie będzie.Bo inne komponenty są wolne jak np dysk. A jak juz będziesz kupywał to tylko jakaś używka bo jest tanio. A pamięci rzadko sie psują
Jesli wola, to mozna mnie troche pozanudzac szczegolami technicznymi, czegos sie nauczeTongue

gello, nie pisalem nic nt. dyskuWink

Komputer do tluczenia w malo ambitne gierki pod syfiastym systemem Windows XP.
Moze tak: jakie gry beda chodzic na tej karcie graficznej i jaki ram trzeba dokupic aby chodzily?;-)
Aktualnie sytuacja jest tragiczna, wszystko sie tnie niemilosietnie i jeszcze jezdzi po dysku, chcialbym to poprawic i mam na ten cel. ok 170zl, ale jak mniej wydam, to wiecej mi zostanie.
Może jednak bez zbytniego nudzenia.
Pamięci DDR400 (PC3200)
Opóźnienia CAS (CL - cycle latency): niech wynosi dla tych pamięci 3, nie więcej.
2GB to wcale nie jest aż taka przesadna pojemność.
I sugerowałbym jednak dwie kości po 1GB ponieważ Twoja płyta może maksymalnie tyle obsłużyć. Ponieważ są na niej tylko dwa sloty na pamięć to kupując 2x512MB zamykasz sobie ewentualną możliwość dołożenia kolejnych (tylko wymiana).
Problemem jednak będzie zamknąć to w kwocie 170 (chyba, że coś trafi sie okazyjnie).
Ale okazyjnie może również oznaczać ryzyko rozczarowania.
Jeśli chodzi o gry, to w większość najnowszych nie poszalejesz na swojej grafice.
Sam musisz podjąć decyzję.
Zaoszczędzić na pamięciach i kupić 2x512MB (bez możliwości dołożenia kolejnych kości) a jednocześnie odłożyć jeszcze trochę na kartę grafiki.
Wszystko zależy od dalszych Twoich możliwości finansowych.
Stron: 1 2 3