Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Nowe standardy rowerowe w Lublinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ten temat zahacza o wszystkie problemy rowerowe w naszym mieście, więc pozwoliłem sobie założyć nowy wątek. Otóż przyjęto w Kozim Grodzie standardy według, których będzie odtąd budowana infrastruktura rowerowa. Teraz, więc urzędniczy beton nie będzie miał dużo do powiedzenia. Miłej lektury:
http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=129866
Spoko, znając życie to i tak znajdą sposoby, żeby nie stosować się do tych standardów. Tym bardziej, że to w końcu jedynie zalecenia, a nie wymogi, więc nie oczekiwałbym radykalnych zmian w sytuacji obecnej. Ale ja ogólnie gdy myślę o politykach i władzach popadam w pesymizm i malkontenctwo, więc może jednak? Odnośnie samego dokumentu, całkiem sensowny się wydaje. Tylko teraz niech ktoś zmusi tych tam wyżej, żeby naprawdę się do niego stosowali.
No fajnie. Przeczytajcie sobie pkt 8.2 Odstępstwa od Standardów
Sporo tu mozna upchnąć.
Ale żeby nie być malkontentem trzeba będzie to wspierać.
niunia2101 napisał(a):Dlaczego nikogo nie ma tam od nas?? Czy o wszystkim musi decydować Porozumienie Rowerowe?? Jest ich az tam 5 sztuk.
Zgadnij Misiu zdlaczego tak jest Big Grin
Oj tam, czepiacie się :mrgreen: .
Rzekomo do 2015 ma powstać ponad 170 km ścieżek rowerowych ( :!: :?: :!: )
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/5151/Raj+dla+miłośników+jazdy+na+rowerze.html

Tak jak ktoś napisał w komentarzach: będzie więcej miejsc, gdzie będzie można wyprowadzać dzieci i pieski na spacer. I jakby co, to przy odrobinie szczęścia zobaczymy ponad 170 km odstępstw od standardów :-P .

Oczywiście zakładając, że w ogóle powstanie te ponad 170 km ścieżekTongue.
a ja bym wolała żeby można było bezpiecznie się do centrum dostać, czy z Czubów na Czechów dojechać nie objeżdżając przy tym całego miasta ... myślę, że wiele osób wolałoby, żeby te pieniądze zagospodarować w ten sposób ... no ale zalew to priorytet

maYkel

niunia2101 napisał(a):Dokładnie. Tylko ja się pytam: Dlaczego nikogo nie ma tam od nas??
Co to znaczy "nas"? Chodzi ci o rowerzystów czy o stowarzyszenie?

niunia2101 napisał(a):Czy o wszystkim musi decydować Porozumienie Rowerowe?? Jest ich az tam 5 sztuk. Mogło by od nas być te 2 osoby.
Trzeba się było zgłosić. Gdzie byłeś jak podpisywano standardy rowerowe?


niunia2101 napisał(a):W końcu my też o to samo walczymy chyba.
Walczymy? Co ty w ogóle zrobiłeś poza intensywnymi przemyśleniami na temat? Porozumienie rowerowe walczy realnie a nie wirtualnie od lat, to i są pierwsze efekty.

maYkel

niunia2101 napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem. Miałem na myśli o połączeniu sił i wspólnej walce jak już. A co do zgłaszania i zapisów, to czego sam się nie zgłosiłeś tylko się wymądrzasz tutaj.
Ja się wymądrzam? To ty zacząłeś marudzić. Krytykować najłatwiej a zrobić coś to już trudniej. Nie zamierzałem się zgłaszać bo mnie ten temat nie interesuje. Mi ścieżki potrzebne nie są. Zresztą nie jestem i nie zamierzam być członkiem stowarzyszenia.

niunia2101 napisał(a):Było się samemu zgłosić skoro wiedziałeś, a innych nie krytykuj. A do wyrażania swojej opinii na ten czy inny temat, mam takie prawo jak każdy z nas.
Wyrażając opinię na publicznym forum trzeba się liczyć z jej krytyką. Jakbyś nie zauważył, to to jest forum dyskusyjne.

EDYTA: krytykować poczynania PR też trzeba, ale wypadałoby robić to konstruktywnie a nie bić pianę tak jak ty. Nikogo z RL nie ma, bo najwidoczniej nie byli zainteresowani. :roll:
Nie przesadzajmy jednak zbytnio z krytyką.
Dotychczas podstawowym grzechem był właśnie brak takiego dokumentu dla miasta Lublina. Można więc jedynie pozytywnie odebrać wspomnianą decyzję. Lepiej późno niż wcale. Co do treści to chyba nikt zainteresowany nie jest zaskoczony gdyż bazuje to wszystko na standardach już wcześniej publikowanych i dyskutowanych.
Nie zapominajmy jednak, że dokument to nie pieniądze na inwestycje :mrgreen:
Cytat:niunia2101 napisał/a:
Czy o wszystkim musi decydować Porozumienie Rowerowe?? Jest ich az tam 5 sztuk. Mogło by od nas być te 2 osoby.

Cóż. Gdy z rok temu powstał wątek w którym padła propozycja zaangażowania się w działania na rzecz infrastruktury, Porozumienie zostało równo zj*bane jako "coś" które gó*no zrobiło i gó*no znaczy.

Mogło być od "Was" te 2 osoby, ale sami straciliście tą szansę, bo chore ambicje przysłoniły niektórym rzeczywistość w której podstawą sukcesu jest współpraca i szacunek do pracy innych. Niepojęte jest dla mnie, że forum z kilkuset osobami, z których część jest w Stowarzyszeniu, żyje z kompleksem 7 osób robiących coś w nieformalnej grupie, tak jakby te 7 osób było konkurencją (tylko ciekawe w czym).

Aktualnie możecie dalej wieszać psy na tych "5 sztukach" i być z tego "dumni", albo też możecie zacząć wspierać nasze działania i włączyć się w działania na rzecz tworzenia dobrej infrastruktury, a przede wszystkim zacząć się uczyć - my to robimy od ponad 2 lat, aktualnie dzięki sieci Miasta dla Rowerów.
Stron: 1 2 3