Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Działający! środek na komary (nowość w PL)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dawałem już znać w wątku o Poleskim PN.
Od razu zadeklaruję, że nie jestem powiązany jakkolwiek ze sprzedawcami/producentem..itd.

Kupiłem to za 49 zeta w Lublinie w aptece (100ml mleczka).
Cynk dała mi osoba z rodziny - aptekarka (kupiłem to w innej aptece bo u niej nie było jeszcze). Rozmowa sprowadzała się do tego, że spraje się rozpryskują i po chwili "wyparowują" a w dodatku wszystkie one można wrzucić do jednego wora bo mają w składzie takie same substancje aktywne (a komary mają je w ./wpisać/.).

Mosquit-ex przetestowałem w ogrodzie a potem jeździliśmy po Poleskim Parku no i wczoraj na ustawce NP. Doznałem bodaj jednego ukąszenia w kostkę gdzie nie posmarowałem.
Tylko tyle.
Ale posmarować należy się dokładnie. Jako "właściciel" Wink miałem oczywiście ten komfort, że sobie nie żałowałem i wysmarowałem najdokłądniej ale "ókasz" także chwalił, że działa.

A teraz dam kilka linków dla zainteresowanych.
1. Z czego mogą się składać "tanie" środki?
http://www.tipy.pl/artykul_3856,jak-zro ... omary.html
2. Dyskusja o środkach (poszukajcie wpisu ze zdjęciem, zapamiętajcie nazwę substancji czynnej)
http://www.tactical.pl/forum/index.php?topic=13272.0
3. Jak wygląda opakowanie Mosquite-ex'a ? (link przypadkowy z google)
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.ph ... 100ml.html
4. Ile kosztuje OFF! ? (niby działający)
A to sobie sami sprawdźcie Smile
[edit] Fajna opinia pod produktem Tongue
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.ph ... 100ml.html

Nie wiem jeszcze na ile smarowań wystarcza te 100ml ale wydaje mi się gdzieś 15-25 w zależności oczywiście od stopnia wysmarowania. Jest to mleczko dosyć ładnie się rozsmarowujące. Osoby owłosione Big Grin mają gorzej bo wtedy idzie więcej.
Przy spoconym ciele także działa aczkolwiek wydaje mi się że sporo krócej - zmywa się? - na opakowaniu piszą o 11 godzinach.

Także jeżeli ktoś wybiera się na bagna/boru to jak najbardziej polecam to mieć (działa długo).

p.s. Żona mi mówiła, że środek ten chwalił Wojciech Cejrowski (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Cejrowski) w którymś ze swoich odcinków ..bodaj jak był w Peru czy coś w tych okolicach.

p.s.2 Uwaga! Jak poczytacie pod [2] może rozupszczać plastiki!
i polecam poczytać ten wątek - jest sporo ciekawego.
Napisz gdzie kupiłeś bo pytałem dziś w aptece obok i nima Smile. Mam osobę u której ugryzienie w twarz kończy się wizytą w szpitalu i końską dawką zastrzyków odczulających tak więc chętnie wypróbuję ten środek - inne typu off na długo nie pomagają.
-> PW
Zawiera DEET. Raczej wszystko co zawiera DEET jest skuteczne Smile
Są i minusy. W duży stężeniu odbarwia i rozpuszcza plastik, robi plamy na spodniach (spieralne), przy przypadkowym nałożeniu na usta jest wrażenie "znieczulenia u dentysty" Smile

Btw: po zjazdach w górach z meszkami już wiem czemu kolarze golą nogi Smile
ju79 napisał(a):Zawiera DEET. Raczej wszystko co zawiera DEET jest skuteczne Smile
Pomijając skojarzenia z "DEET" Wink jeżeli zbyt głęboko nie interpretuję tego uśmieszku, na OFF! też pisze że ma DEET (o ile dobrze się przyjrzałem, patrz [2]) a prawie nie działa, DEET ..DEETowi nie równy Smile
Ah. A może to jest tak jak tłumaczono np. nie ma bakterii Activ Regulatis bo każda firma może sobie do produktu wymyślić własną nazwę dla bakterii Megus Odurniatus czy coś w ten deseń - to i może jakiś manewr w tym jest,chemikiem nie jestem.
p.s. A na wyspach duży jest wybór "dobrych" i tanich środków? Mam rodzinę pod Londynem, mogę poprosić o kupno i za tydzień będę miał.
kenubi napisał(a):na OFF! też pisze że ma DEET (o ile dobrze się przyjrzałem, patrz [2]) a prawie nie działa, DEET ..DEETowi nie równy Smile

A na wyspach duży jest wybór "dobrych" i tanich środków? Mam rodzinę pod Londynem, mogę poprosić o kupno i za tydzień będę miał

Skoro Off zawiera DEET i nie działa, być może chodzi o niewystarczające stężenie.
Ja używam tego:
http://cgi.ebay.pl/REPEL-100-DEET-INSEC ... 1292wt_911

I bardzo sobie chwalę. Popularny jest też ten:
http://jackson-sports.com/Models.aspx?ModelID=6775

Nie wiem, czy opłaca Ci się cokolwiek sprowadzać... Ale rynek londyński jest dużo bogatszy od dublińskiego (we wszystkim), więc zapytaj rodziny Smile