Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 67. Tour De Pologne 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
No i się zaczęło.Pierwszy etap zgarnął Jacopo Guarnieri z Liquigasu !; ) Kolarze mieli do pokonania 175 km, gdzie 64 km to pętle w Warszawie ,których było 8. Przez dłuższą część trasy uciekała 4 zawodników ,w której był nasz reprezentant Błażej Janiaczyk ,który po etapie został najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu jak na razie. W Klasyfikacji Górskiej objął prowadzenie Maciek Bodnar,który wygrał w Warszawie jedyną "górską premię" 3 stopnia.
Pod koniec etapu, na ostatniej rundzie, jakiś kilometr przed metą peleton zaliczył krakse... czyli mięso było Tongue około 30 zawodników udało się pojechać dalej i między nimi rozegrał sie finisz ,oczywście reszta też dotrzapała się jakoś do mety, oprócz 2 zawodników ,których karetka zabrała do szpitala. To tyle z tego co widziałem i słyszałem ,ponieważ ja czekałem na zawodników przy autokarach na torwarze. Zgadałem się z mechanikiem z Milramu i planuje pojechać jeszcze na finał do KrakowaWink
No i już dobre pare godzin po drugim etapie. Tym razem najlepszy na finiszu w Dąbrowie Górniczej okazał się Andre Greipel z Columbii Smile
I jakieś 30 minut temu minął kolejny etap Touru. Zwycięsko wyszedł na tym Hutarovich z FDJ ,na finiszu mozna bylo zaobserwowac ostra walke sprinterów m.in. tez Haedo i Davisa. Tym razem Greipel wybrał inną taktykę na zwycięstwo ,która nie przyniosła mu wygranej...
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alan Davis(Astana) .
Kolejny dzień zmagań za kolarzami..tym razem najlepszy na końcowych metrach okaazał się Mirco Lorenzetto z Lampre ,tuż za nim uplasował się jego kolega z drużyny Grega Bole a na trzecim miejscu finiszował zeszłoroczny triumfator Touru A. Ballan.
Dzięki temu zwycięstwu Lorenzetto odebrał żółtą koszulkę Allana Davisowi z Astany.
Zaś dzisiejszy etap będzie jednym z dwóch najtrudniejszy na tegorocznym tourzeSmile
Irlandczyk Daniel Martin wygrał królewski etap w tourzeSmile dzięki zwycięstwu został liderem wyścigu i ma poważne szanse na zwyciestwo w calym tourzeSmile

maYkel

Nie bluźnij! Poważne szanse to ma Sylwek a nie jakiś tam Irlandczyk. ;-)
Jak Sylwek dziś nie ruszy do ataku na decydujących podjazdach wygranej nie będzie
Byłem wczoraj mocno zdziwiony że nie goni Martina jeśli chce wygrac musi kasować takie ataki

maYkel

Spokojnie, nie bez powodu wczoraj tak wysoko dojechał (tak sobie myślę).
Sylwek wygra,bo tak obstawiłem w konkursie ;p ale Martin ma teraz przewagę całych 25 sek nad Sylwkiem,więc będzie musiał sie przyłożyć dziśSmile
Sylwek wygra w przyszłym roku jak będzie miał ze dwóch niezłych górali w ekipie.
Pięknie dziś jechał Marek Rutkiewicz, szkoda że etap nie kończył się na przedostatniej górze :-D
Podjazd pod Gliczarów bardzo sztywny, ale dałoby się go ... podejść z buta :mrgreen:
A jutro cały wyścig wygra jakiś tam Irlandczyk :-(
Stron: 1 2