Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Wymiana linki przerzutki w kalmkomanetkach alivio m 410
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poszła mi linka od tylnej przerzutki. Urwała się na samym końcu wiec końcówka został w środku. nie wiem jak to mam wymienić, rozebrałem górę i nie ma dojścia . Zdjąłem dół gdzie jest mechanizm także nic . Nie mam pomysłu jak się dostać do środka aby wymienić ją. Jakieś pomysły?
Próbowałeś popchnąć tą końcówkę wkładając nową linkę z "drugiej" strony(przez pancerz do manetki)? W którymś ustawieniu gniazdo powinno być dokładnie na przeciwko wylotu z pancerza i powinno się udać..
W manetce jest taka śrubka plastikowa na wkretak krzyżak wykręcasz ja włączasz manetke na 8 bieg i powinna byc resztka linki przez ten sam otwór wkładasz też nowa linke
Tak tez i zrobiłem. Została tylko żmudna regulacja...;/
Alivio się całkiem fajnie reguluje.
Tylko że z tyłu jest Deore M 530. Więc troche zachodu będze. Macie może jakiś sposób na to?
Reguluje się tak samo. Ja najpierw wkręcam do końca baryłki i wykręcam ograniczniki. Potem wykręcam je trochę (1/5 zakresu z przerzutki i 1-2 obroty z manetki). Ustawiam śrubką od ogranicznika H mniej więcej na równo z najmniejszą zębatką (lepiej jak ogranicznik jest za mało wkręcony niż za dużo). Potem zakładam linkę i napinam ją tak żeby nie ruszyć przerzutką (można też nie ustawiać ogranicznika tylko celować przerzutką w małą zębatkę, a potem ustawić ogranicznik).
Jak chodzi cacy na małej to potem wrzucam na większą i baryłką przy przerzutce ustawiam tak żeby trafiała. Jakieś drobne korekty na innych tarczach. Na końcu ogranicznikiem L ustawiam przerzutkę żeby łańcucha nie wywalała w szprychy. Ot co.
Baryłki przy manetce staram się nie ruszać przy regulacji bo działa znacznie słabiej niż baryłka przy przerzutce. Niestety w Shadowach nie ma jej więc je się ustawia gorzej. Ale Ty na szczęście masz normalną.
Tylko , że z tego co widzę baryłkę mam z tyłu na przerzutce a przy manetce nic. No nic popróbuje , z wykręcaniem tych śrubeczek L i R podajże..
Śrubki L,R regulują zakres wychyłu wózka, a baryłka naciąg linki. Jednego drugim nie zastąpisz.
Hmmm. Alivio od wielu lat miało baryłki w manetkach. 410 miało je na pewno. Czemu u Ciebie nie ma to nie wiem... Ale coś masz nie tak widać.
Stron: 1 2