Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Komputerowa Pierwsza Pomoc PILNIE POTRZEBNA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
coby w bawełnę nie owijać i po opłotkach nie chodzić to przywalę prosto z mostu .... ZEPSUŁAM KOMPUTER tzn nie cały tylko jakaś nieznana siła sprawiła, że podczas dzielenia dysku za pomocą EASEUSa na dwie partycje zrypała się też partycja recovery, wszystkie pliki na niej są (tak mi sie wydaje) tylko nie można jej uruchomić, express gate też przestał działać,
ponieważ recovery zdechło nie mogę sobie legalnego systemu przywrócić, nie wiem co z tym fantem zrobić, dysk w końcu podzieliłam windą i działa
jakbym nie była taka gooopia to zrobiłabym obraz tej partycji (teraz to przepadło)

chcę z powrotem mojego niedorobionego win 7 startera, bo teraz mam win 7 ultimate spod ręki Romualda (fajnie zrobiony ale to nie to ... )

więc jeśli ktokolwiek z Was drodzy Forumowicze wie jak mi pomóc to proszę (błagam :-P ) niech pomoże biednej truskawce ....

zwichrowany kompik to asus EEE PC 1005P ... może Ktoś przypadkiem posiada obraz takiej partycji?
Hm, partycja recovery uciekła, więc sformatowałbym partycję systemową i recovery i zainstalował W7 starter z jakiejkolwiek płyty z systemem, korzystając z klucza na naklejce.
Czy to legalne? Oto moja rozmowa z konsultantem HP:
Cytat:Is it absolutely legal, when I heve copied HP cd with Windows and I have glued sticker and invoice with bought PC with sticker?
[6 kwietnia 2010 19:08] -- Daniel D says:
Yes, you may use the license key that is printed on your PC.
[6 kwietnia 2010 19:08] -- Daniel D says:
The legal license is for using the software and could be used with any compatible Windows XP Setup disc.
[6 kwietnia 2010 19:10] -- Jacek says:
Thanks. I've got one question: with HP Key can I use not-branded Windows XP Professional?
[6 kwietnia 2010 19:11] -- Daniel D says:
Yes.
[6 kwietnia 2010 19:11] -- Jacek says:
Thank You.
to teraz to juz po ptokach marne szanse na odzyskanie wszystkich plikowSmile
jabolewski napisał(a):Hm, partycja recovery uciekła, więc sformatowałbym partycję systemową i recovery i zainstalował W7 starter z jakiejkolwiek płyty z systemem, korzystając z klucza na naklejce.
Problemem pozostaje jednak kwestia płyty,
jednak jestem przekonany że komputer na pewno potrafi bootować system z USB albo sieci, więc da się coś zdziałać.
to, że łatwo nie będzie to akurat wiem i że jakikolwiek w7starter tez będzie ok, ale mi nie o to chodzi

tam na tej partycji sobie wszystko siedzi ino się nie bootuje ... nie moge znaleźć startera samego tylko w wielkich paczkach ze wszystkimi pozostałymi wersjami

aa i ten netbook nie ma napędu więc tylko opcja pendrive zostaje
gello1 napisał(a):to teraz to juz po ptokach marne szanse na odzyskanie wszystkich plikowSmile
Akurat to jest najmniejszym problemem, wystarczy jakikolwiek system z usb, np. ubuntu czy slax żeby dobrać się do dysku.

Truskafka, przy uruchamianiu komputera działa kombinacja alt+f10 (lub inna uaktywniająca instalator systemu)?

Jest jeden pomysł:
Cytat:użyj jakiegoś programu do partycji (Partition Magic, Acronis...) i ustaw ukrytą partycję jaką aktywną (ewentualnie "odkryj"), powinno z niej ruszyć jeśli nie jest uszkodzona... Instalacja z takiej partycji raczej grozi utratą wszystkich danych z partycji systemowej... Zazwyczaj przywraca ustawienie fabryczne (jedna systemowa/ jedna recovery)

Drugi pomysł (rozwijam pomysł Michała)
pożyczyć napęd dvd i zainstalować czystą wersję windows 7 starter. Przedtem całkowicie wyczyścić dysk i wywalić partycję recovery. Po instalacji systemu zrobić obraz np. acronisem true image.

Truskafka, a przed tym wszystkim zabezpiecz wszystkie dane.
truskafka napisał(a):aa i ten netbook nie ma napędu więc tylko opcja pendrive zostaje

Ja się nie znam na tym, ale mogę pożyczyć zewnętrzny napęd DVD, co na 100% uprości sprawę. Pozdrawiam użytkownika EeePc Smile
instalacja uaktywniała się po naciśnięciu F9, ale nie działa, przestał działać tez xpress gate to takie narzędzie asusa do szybkiego dostawania się do kompa bez uruchamiania windy

ubuntu już się kończy pobierać starter w drodze, pliki z kompa zgrywam na drugi ... jestem zdesperowana, ubuntu podzielę od nowa dysk i później zainstaluję windowsa i inne śmieci do niego i zrobię obraz tego bałaganu
żal mi tylko narzędzia asusa do zmiany tapety bo win 7 starter sam w sobie nie posiada tej (istotnej szczególnie dla kobiet) funkcji ... poza tym jest ok bo nic się nie wiesza ...
i myślisz że tego nie sprawdziłam? :mrgreen:
ten programik to tylko malutki plasterek na dużą ranę bo żeby działało trzeba go uruchamiać za każdym razem Tongue