Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: zblokowała się regulacja amortyzatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam takie problem...wczoraj zaraz przed wejściem do pracy postanowiłem sobie lekko utwardzić amorek z przodu bo miałem ustawiony na duży skok...ustawiłem prawy tłok, później spróbowałem ustawić lewy ale nakrętka szybko się zblokowała i nie chce się przekręcić dalej

regulacja amorka standardowa czyli te nakrętki na górze

co z takim fantem zrobić? lecieć z tym od razu jutro do serwisu? czy spróbować na siłę przekręcić to? prawa nakrętka kręci się normalnie a lewa ani rusz
Co to za amorek???
SR SUNTOUR XCM V2
Chodzi ci o blokadę skoku(taka niebieska manetka) czy o regulację napięcia wstępnego sprezyny???
chodzi o te nakretki na widelcach co reguluja twardość amora. Pełnej blokady w tym amorku nie ma
no to tak do tego trzeba użyć dużo siły próbuj w jedną i w drugą stronę jeśli nie idzię w prawo to może już jest wkręcone na max. Możesz psiknąć WD40 to może pomoć. NIe ma co się bać ręką tego nie urwiesz i nie przekręcisz.
wziąłem to kombinerkami przekręciłemSmile przez szmate aby plastiku nie porysować. Po prostu balem sie użyć większej siły bo wcześniej palcami szło a poźniej lewa strona nagle nie chciała się przekręcić. Temat do zamknięcia albo usunięcia bo problemem okazał sie tylko strach przed ukręceniem nakrętkiSmile