Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zdejmowanie kasety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak mam zdjąc kasetę? Mam klucz do kaset ale nie posiadam bata . Tylko stary łańcuch. Klucz wsadzam w kasete a bat? Na zębatki tlyko teraz pytanie w która strone się to odkręca? Tak jak kaseta się kręci luźno czy w tą jak się ona bliku tj nie kręci? Cięzko mi to wyjasnic , ale coś w tym stylu. dodam , że na kasecie mam znaczek lock ze strzałka w prawa stronę.
Pomyśl, to nie takie trudne ;-)
Podpowiedź 1:
Pamiętaj, że kręcisz kluczem.
Podpowiedź 2:
Po co byłby Ci bat, jakby się odkręcało w tą co się kaseta blokuje?
Podpowiedź 3:
Lock - co to może znaczyć? I ta magiczna strzałka?
Michal napisał(a):Jak mam zdjąc kasetę? Mam klucz do kaset ale nie posiadam bata ...
Mała podpowiedź jak odkręcić kasetę.
Powodzenia
Lock czyli blokada , w ta stronę akurat. No ok czyli bat będzie tylko potrzebny do zakładania tak mam to rozumieć? Arti niestety pomyliłeś sie odkręcam w strone przeciwna a lock jest w stronę ruchu wskazówek zegara. Więc bat musi byc. Klucz niby pasuje bo odkręcałem nim też wolnobiegi..
Michal napisał(a):Lock czyli blokada , w ta stronę akurat. No ok czyli bat będzie tylko potrzebny do zakładania tak mam to rozumieć?
Nie.
Michal napisał(a):Arti niestety pomyliłeś sie odkręcam w strone przeciwna a lock jest w stronę ruchu wskazówek zegara.
Dokładnie tak, ale przydałaby się w miare interpunkcja, bo za pierwszym razem nieco inaczej zrozumiałem to zdanie..

Wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=jx9zNW7fhjY
Dzięki juz wszystko wiemSmile
Michal napisał(a):Arti niestety pomyliłeś sie odkręcam w strone przeciwna a lock jest w stronę ruchu wskazówek zegara. Więc bat musi byc. Klucz niby pasuje bo odkręcałem nim też wolnobiegi..
Wytłumacz mi co się pomyliłem.
Podesłałem Ci jak masz odkręcić kasetę jak nie masz bata.
Przepraszam moja pomyłka. Kaseta odkręcona i przełożona. Patent z imadłem i starym łańcuchem działa bez zarzutuSmile
No to mam problem, mam bat ale za cholere nie chce sie ruszyc kaseta mozna cisnac i nic. Kaseta HG 50 ale wersja 12-24 założyłem ją , dokręciłem do oporu i klops, teraz jej zdjąć nie mogę. Podjadę jutro do bike boysów jak nie oni to do Tuory. Powinno zejść , zębatki były nakładane prawidłowo tj tak jak bębenek pozwalał na to.
Michal, a jak ty to robisz. Zrób tak postaw koło na ziemi batem zblokuj kasetę a kluczem napierał w przeciwną stronę poziomo. I nie ma wyjścia musi puścić. tylko z jajem szarpnij :mrgreen:
Stron: 1 2