Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jazda [...] rozwija inteligencję ;)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślałem, że nie będę robił siary i nie zacytuję ostatnio czytanej pozycji ale na str.186 nie wytrzymałem Wink - choć pozycja jest zapewne znana (lektura?) na kierunkach dziennikarskich (nie wiem,nie studiowałem).
Maciej Iłowiecki, "Krzywe zwierciadło", wyd. Gaudium (II/2009)

"Z badań (2002r.) zespołu Uniwersytetu Pensylwanii (USA) oraz Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii (Kanada), opublikowanych w piśmie naukowym "Personality and Social Psychology Bulletin" wynika, że osoby o niższej inteligencji częściej i dłużej oglądają telewizję, niż osoby, u których testy wykazały wysoki poziom inteligencji. Ci dłużej oglądający mają też mniejszą zdolność samooceny. Ciekawy w tym wypadku jest fakt braku związku tych wyników z treścią oglądanych programów, chodzi tylko o czas oglądania. Badania wykonano na studentach, a zatem na populacji już wyróżnionej przez fakt studiów na wyższej uczelni."

Fajny jest trzeci akapit tej strony ale ..nie chce mi się po nocy przepisywać Smile
Mam cichą nadzieję iż nie zostanę pozwany za mały cytat Smile
No to lecę na czterech pancernych Tongue