Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dlaczego musimy zmienić ustawę Prawo o Ruchu Drogowym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kiedy te zmiany mają wejść?
Kuba napisał(a):Kiedy te zmiany mają wejść?

A kiedy będzie koniec świata? :lol:
Sorki Kuba, że w ten sposób ale czas trwania procesu legislacyjnego w Polsce jest nieokreślony. Nie mówiąc o tym, że projekt wcale nie musi trafić pod obrady Sejmu.
Historię wspomnianego projektu można śledzić:
http://www.sejm.gov.pl/prace/prace.html
Na podanej stronie kliknij: Proces legislacyjny - wyszukiwanie.
Celowo nie podaję bezpośredniej strony bo w ten sposób dowiemy się, że najnowsze projekty w numeracji przekroczyły już liczbę 3500 a projekt, który nas interesuje ma numer 2771!
Niektóre późniejsze projekty już zostały uchwalone i weszły w życie.
18 marca 2010 odbyło się pierwsze czytanie w Komisji Infrastruktury i... cisza do dzisiaj.
Pocieszające, że projekt ma status "sprawa niezamknięta".
W międzyczasie Sejm uchwalał inne projekty zmian... Przepisów o Ruchu Drogowym.
Jak więc pewnie zauważyłeś problem jest nawet w tym aby połączyć różne projekty dotyczące tych samych tematów. No i mamy prawdziwą fabrykę ustaw ciągle zmienianych i poprawianych.
Wracając do Twojego pytania.
Na podanej stronie i odnalezieniu projektu ustawy druk nr 2771 zawsze dowiesz się czy już coś się zmieniło.
Darist zawsze byłem pod wrażeniem Twojego rozeznania w przepisach i tego jak co gdzie znaleźć oraz pod wrażeniem Twojego pesymistyczno- realistycznego podejścia Smile
Mam nadzieję, że dziś odpiszesz bardziej optymistycznie Smile Ja wierzę, że się uda.

A wiara czyni cuda:
Druk nr 2771 czyli Rowerowe zmiany w PoRD dnia 20 października około godziny 15tej przeszedł przez podkomisję w Ministerstwie Infrastruktury Smile Z nieoficjalnych relacji naocznego świadka WSZYSTKO przeszło jak po maśle Smile

Z ogromną radością pozdrawiam Smile