Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: nowy odcinek ścieżky
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nowo otwarty fragment ścieżki nad zalewem ogólnie mi się podoba. Wygląda to całkiem, całkiem. Tylko na całym nowo położonym odcinku kostka niesamowicie "pracuje" i hałasuje. Taki mizerny zestaw jakim jestem ja plus mój bajk (pi/oko 90kg) powoduje jednostajny, głuchy chrobot kostki a mam wrażenie, że normalnie tak się nie dzieje :roll: Nawet w przypadku nowo polożonej nawierzchni. Hmm.. Bubel? Co o tym sądzita?
Trzeba poczekać, aż osiądzie. Z czasem te kostki się stabilizują. Chociaż... ten fragment który (nie wiadomo po co) zrobiono na tamie nadal sprawia wrażenie, jakby kostka była ruchoma. Ale takie czasy, koszta cza Panie cionć :mrgreen:
Spokojnie, po zimie się rozleci Wink

zrzędziątko

A mi się podoba ta inwestycja,
co prawda zniknęła frajda jeżdżenia "po terenie" ale przecież nie wszyscy są hardcory i taki długi i ładny odcinek przyda się, chociażby dla dzieciaków ... (a hardccory sobie poradzą znajdując jeszcze większe błotko)

... no i na romantyczne spacery będzie jak znalazłWink

Ps. A może ktoś okolic jakieś fajne fotki dorzuci jak prezentuje się ta ścieżka, bo ostatnio jak nią jechałam, to jeszcze brakowało jej kilku metrówSmile
mariox napisał(a):Trzeba poczekać, aż osiądzie. Z czasem te kostki się stabilizują. Chociaż... ten fragment który (nie wiadomo po co) zrobiono na tamie nadal sprawia wrażenie, jakby kostka była ruchoma. Ale takie czasy, koszta cza Panie cionć :mrgreen:
Scieżka od al. Kraśnickich w strone Jana Pawła na przedłużeniu tejże ulicy od kąd położyli "turkocze" pod kołami jakby im piachu zabrakło a juz mineło ze 2 lata i sie nie stabilizuje.

Zastanawia mnie tylko jedno czy wyłożenie asfaltu jest o wiele droższe od kostki brukowej tej płaskiej :?:

Wg. mnie nie ale mogę się mylić. A taki asfalt o wiele wiecej by wytrzymał (odpowiednio położony) niż kostka, łatwiej naprawić i nie turkocze. Dalczego więc urzędnicy i projektanci nie zmienią koncepcji ścierzek rowerowych na bardziej zachodnio-krajowe gdzie nie ma kostki tylko piękny gładki asfalcik :?:
Perez napisał(a):
mariox napisał(a):Zastanawia mnie tylko jedno czy wyłożenie asfaltu jest o wiele droższe od kostki brukowej tej płaskiej :?:

Z tego co zazwyczaj widywałem w sieci to masa bitumiczna jest... tańsza! Zazwyczaj wychodziło ~2x taniej niż kostka, bez różnicy czy fazowana, czy nie fazowana.
Pierwszy z googla przykład: http://www.bractworowerowe.ats.pl/kostka.html
Podobne różnice kojarzę z Gdańska, były na pewno ceny gdzieś na skyscrapercity.com.
Z tego co też kojarzę większość miast tłumaczy kostkę jako nawierzchnię łatwo demontowalną, w sytuacji gdy np. trzeba dostać się do jakiejś instalacji podziemnej. Jednak jakoś nie wydaje mi się żeby wzdłuż zalewu, czy bystrzycy było tych strategicznych instalacji podziemnych aż tak wiele.
Zresztą w Gdańsku też jakoś radzą sobie z tym tematem, kiedyś zaniedbano najstarszą ścieżkę wzdłuż Grunwaldzkiej, jednak nie tak dawno miasto się zmobilizowało, ustaliło i śmignęło firmy które po różnych pracach asfalt łatały kostką.
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kostce, ale boicie się zapytać :-D .: ceny, drgania, park maszynowy i takie tam

PS
Prośba zostawmy temat kostki, bo jest na to osobny wątek i z niego właśnie ten post pochodzi.
zrzędziątko napisał(a):co prawda zniknęła frajda jeżdżenia "po terenie"
Rzecz w tym, że to nie był jakiś hardkorowy teren. Była sobie polna ścieżka, z dwoma równoległymi koleinami, które wręcz były gwarantem bezpieczeństwa, gdyż osoby jadące w przeciwnych kierunkach miały swoje koleiny i ryzyko zderzenia się było minimalne. Dopiero potem zostało to rozjeżdżone przez ciężki sprzęt.
zrzędziątko napisał(a):... no i na romantyczne spacery będzie jak znalazłWink
No właśnie... łażą zapatrzeni w siebie całą szerokością ścieżki i włażą pod koła :evil:. Z dziewczyną to do lasu, a nie na ścieżkę :mrgreen:
Tamtędy do lasu też można trafić. Wink

Ja jechałem już dość dawno temu gdy jeszcze były usypane poprzeczne "progi" z piasku.
Mam nadzieję że II strona zostanie taka jak jest (chodzi o tą w lesie). Jak się mocniej depnie (w sensie że trzeba kręcić niestety) to można nawet "flow" znaleźć.
W jednym miejscu jest nawet taka wielka kłoda przez wąwóz (z 10m długości)... Ech gdyby tamtędy pociągnąć ścieżkę. Oczywiście taką naturalnie wydeptaną/wyjeżdżoną.

Czy łatwiej naprawić asfalt czy kostkę można się przekonać np. na estakadzie na Czechów. Tam (o ile dobrze pamiętam) na asfalcie taki ładny garb zrobili i nie naprawią aż nie będzie ciepło. Obawiam się że jeśli powstałoby parę dziur w ścieżce z asfaltu nikt by się nie fatygował z maszyną tylko walnęli by trochę asfaltu łopatami tak jak to robią na jezdniach i efekt byłby taki jak na jezdniach. Po swoim mieście stwierdzam że układanie kostki wychodzi znacznie lepiej... nawet jeśli nie potrafią po rozłożeniu ułożyć z powrotem znaków poziomych.
Co wcale nie znaczy że chcę kostkę.
Kostka nie zmienia plastyczności pod wpływem temperatury. Ścieżką jedzie się elegancko, mogliby tak pociągnąć te ścieżki daleeeko Smile