Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: GPS pod rower na Androida
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zna ktoś jakiś dobry GPS rowerowy/turystyczny na platformę Android ? Najlepiej taki już wypróbowany osobiście.

Ps. Jak by był za free to już bym się chyba posikał ze szczęścia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Używam Velox Pro v1.1.5, ale nie spełnił moich oczekiwań, albo ja nie umiem się nim dobrze posłużyć.
Endomondo.
Nie testowałem, ale ci co testowali są zadowoleni. Działa chyba tak jak pozostałe na Javę i Symbiana.
Uważaj, gdzie będziesz sikał, bo jest za free Wink
Endomondo jest niezły. Prosty w obsłudze i zupełnie darmowy.Ma możliwość pomiaru czasu, dystansu, prędkości, średniej prędkości, kalorii Wink, tętna i tętna średniego. Jest też historia. Nie wiem jak z mapami do endomondo. Ja włączam i jadę bez mapy. W domu automatycznie ściąga się mapa (Wi-Fi), tak też przesyłam całość wraz ze statystykami na stronę endomondo. Na stronie trochę więcej możliwości.

Polecam też MY TRACKS. Chyba lepiej wygląda na telefonie niż Endomondo (bogatsze statystyki, graficzne ujęcie wysokość vs. dystans i prędkość vs. dystans, historia.. Natomiast wadą (a może i nie) jest brak strony www. Pliki wysyła się prosto do googli na swoje konto (trzeba mieć gmaila), trasę widzisz w google maps wraz ze statystykami i takim dość biednym zestawieniem graficznym. Fajne jest to że jest opcja wysłania statystyk do google doc. Wartości statystyk z poszczególnych tras są przedstawiane w tabeli, łatwo je porównać, skopiować do excela i w ogóle traktować jako liczby.

Wart spróbować TrailGuru. Co prawda dedykowany na iPhona, ale u mnie działa. Tutaj rozbudowana jest strona, najwięcej możliwości zestawień graficznych (sam wybierasz co z czym chcesz zestawić), sporo statystyki. Bardzo często wysyłają maile, ze statystykami miesięcznymi, co osobiście mnie irytuje gdy patrzę na pustawo wyglądające tabelki :mrgreen: . Miałam problemy z przesyłaniem danych do komputra ;-). Ostatecznie nie włączam go nigdy podczas jazdy. Plik gpx "wydobywam" np. z endomondo i dopiero jak mam potrzebę wrzucam go na stronę TrailGuru.

Sprawdzałam też Cardio i GPS tracker Lite'a i są chyba słabsze niż 3 powyższe. Daj znać jak znajdziesz coś innego.

Cała piątka jest bezpłatna.
Można spróbować też darmowego trekbuddy. Niestety mapy trzeba ściągać wcześniej lub robić samemu ale nie jest to trudne dzięki temu narzędziu:
http://gm2tb.awokenmind.de/
Ja na andku do zapisywania trasy biegania używam sportypal, za darmo w markecie.
http://www.appbrain.com/app/sportypal/com.sportypal
Jest opcja jazdy rowerem. Ma sporo funkcji, m.in. rysuje wykres zmian prędkości i jakieś proste statystyki. Spisuje się bezbłędnie, ale mapy wczytuję aby w domu przez wifi, chociaż przy pakietach to i tak małe znaczenie ma, bo mało pobiera danych. Nie trzeba sie rejestrować. Możesz już sikać ;-)