Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Statystyczna pomoc PILNIE POTRZEBNA!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
heja

czy ktoś z zacnych użytkowników forum potrafi, bądź zna kogoś kto potrafi przeprowadzić analizę statystyczną danych?

mam wyniki badań zebrane w arkuszu excela część prostszych zadań już wykonałam, teraz muszę sprawdzić zaleźnośći między zmiennymi i trafiłam głową w mur, nie rozumiem tego statystycznego bełkotu i nie wiem jak się za to zabrać, bez tego nie dołączę do zacnego grona bezrobotnych magistrów więc gdyby ktoś z Was coś takiego ogarniał to proszę o pomoc.

z góry stokrotne rowerowe dzięki
truskafka napisał(a):zaleźnośći między zmiennymi

Ale wiesz jaką metodą masz to zrobić? Edit. czy po prostu wybrać odpowiednią?
Generalnie zaleznośc bada się wsp. korelacji liniowej. Do tego są odpowiednie wzory matematyczne. Czyli ogólnie kowariancja przez iloczyn odchyleń standardowych. Są na to odpowiednie formuły w Exelu. Najlepiej, jezeli jest to możliwe wyślij mi dane na priv i ew. określ dokładnie co chcesz uzyskać.
Ale ja nie jestem taki mądry :-D , to mój syn.
Jurek to ma być test chi-kwadrat. Może zapytaj syna jaki program statystyczny jest najsensowniejszy, żeby nie robić tego w Excelu.
excel odpada, wiem, że tam się to da zrobić ale na zaęjciach mieliśmy to wszystko ogarniane w Statistice (nie pytajcie co ja robiłam na tych zajęciach :roll: )
to co mam zebrane muszę obrobić testem na niezależność cech czyli tym cholernym chi^2, no i tu się moja wiedza kończy
mogę przesłać ten mój arkusz, co dwie głowy to nie jedna i nie liczę tu swojej bo ja to się już nad tym zdążyłam popłakać i prawie rozwaliłam komputer ... także ten ...
Hmm
Jak uda mi się wskrzesić SPSS to coś pomyślimy... ;-)
Mała parafraza: "Nie rycz Aśka, nie rycz..."
Zajmuję się zawodowo tego typu analizami statystycznymi - wiadomość poszła na priv. Jakby ktoś jeszcze potrzebował takiej pomocy to zapraszam Smile
Jurek S napisał(a):Ale ja nie jestem taki mądry :-D , to mój syn.
bartek napisał(a):Zajmuję się zawodowo tego typu analizami statystycznymi
Bartek to Ty jesteś synem Jurka? Big Grin Ale numer... To by wiele tłumaczyło
Czołem,

udało mi się zrobić prawie wszystko co sobie założyłam, prawie bo mam problem z tym:
[Obrazek: 8d9e557de88bc109m.jpg]

dlaczego to cholerne p, czy tam ro, wychodzi O, co z tym zrobić, bo chyba tak nie może być?
wywaliłam z analizy te przypadki, które nie miały wartości i dalej nie wychodzi.
Przeczytaj:

www.statsoft.pl/czytelnia/artykuly/Co_mozna_wycisac.pdf

"Wnioski z analizy testem chi-kwadrat" strona 75
Stron: 1 2