Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: hodowca legwana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie

posiada ktoś kontakt do jakiegoś znajomego hodującego legwana?
moja bardzo dobra koleżanka zastanawia się nad tym zwierzątkiem i chciałaby się dowiedzieć o nim najpotrzebniejszych rzeczy zanim się na niego zdecyduje.
może też to być kontakt do znajomego w sklepie zoologicznym...potrzebuje rozmowy z rzetelną osobą a nie ze sprzedawcą co tak naprawdę nic nie wie o tych zwierzętach
Najrzetelniej na ten temat powiedzą w schronisku na Metalurgicznej. Jest tam egzotarium, powinni wiedzieć najlepiej, zwłaszcza że Szef to pasjonat wszelkich gadów Smile. Choć niewykluczone jest, że będą próbowali Koleżance wybić pomysł z głowy.
Albo w sklepie zoologicznym obok targu na Wileńskiej. Sklep w dużej mierze zajmuje się gadami, a jeszcze wiele lat temu przed powstaniem sklepu u właściciela latał legwan po kwiatkach Smile
Ktoś tu na forum zajmuje się gadami ;-) ale warto wybrać się do schroniska na Metalurgicznej 5, tam pomogą doradzą ;-)
dziękuję Wam za informację
Z gadami jest pewien problem. Ludzie kupują sobie malutkie żółwiki, jaszczurki itp. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że zwierzątko w miarę prawidłowo odżywiane zachowuje się dla właściciela zaskakująco: po prostu rośnie. A takie duże zwierzątko zajmuje sporo miejsca i już nie bawi tak, jak wtedy, kiedy było małe. W takich sytuacjach wiele osób pozbywa się zwierzątek, niestety czasem w sposób dość barbarzyński i często niebezpieczny dla otoczenia (np. żmija rogata porzucona na dworcu autobusowym). Dalego może niech się Koleżanka dokładnie dowie wszystkiego na temat niuansów hodowli takiego legwana. A najlepsze informacje uzyska w wymienionym przeze mnie schronisku na Metalurgicznej, przy którym działa jedyne w Polsce egzotarium, gdzie znajduje się cała masa porzuconych zwierząt egzotycznych.
ona chce ćwierć pokoju przeznaczyć na akwarium dla niegoSmile jak się zdecyduje to nie sądzę że będzie miał tam źleWink


wybiorę się tam z nią na tą MetalurgicznąSmile
W Ameryce Południowej legwany są traktowane jak u nas kurczaki, więc jak się znudzi zwierzątko... :-P
Peke daj znać jak będziecie robić tą egzotyczną kolacyjkę- chętnie wpadnę Smile
Wbijam się na karczek
:-P
Stron: 1 2