Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Filmy edukacyjne o rowerzystach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś polecamy świeżutkie filmy edukacyjne o rowerzystach. Filmy zrealizowano w ramach projektu „Rowerowe przyspieszenie – kampania edukacyjno­‑promocyjna na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej i popularyzacji idei zrównoważonego transportu w Polsce”, za który odpowiedzialna jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Rowerem między samochodami from Wrocławska Inicjatywa Rowerowa on Vimeo.

Samochodem między rowerami from Wrocławska Inicjatywa Rowerowa on Vimeo.

W ramach tego projektu Porozumienie Rowerowe na przełomie kwietnia i maja odwiedzi w Lublinie 10 szkół, by opowiedzieć uczniom dlaczego jeździć rowerem, oraz co zrobić by było to bezpieczne. Dodatkowo na czerwiec planowane jest szkolenie dla projektantów i urzędników, którego tematem przewodnim będzie projektowanie infrastruktury rowerowej przyjaznej użytkownikowi - rowerzyście.
Bardzo fajnie zrealizowane i z przesłaniem.
Ten o rowerzystach nadaje się doskonale do tego topicu z podpowiedziami jak poruszać się w mieście :-)

maYkel

Dobry materiał. Z tym, że ja staram się unikać omijania korków po prawej stronie. Wbrew pozorom bezpieczniej jest robić to z lewej, bo:

- samochody od strony krawężnika prawie zawsze zostawiają mniej miejsca
- przy krawędzi jezdni są studzienki, dziury, etc.
- prawdopodobieństwo otworzenia drzwi z prawej strony auta w korku jest dużo, dużo większe niż z lewej - np. wypuszczanie pasażerów na światłach - z lewej rzadko kiedy kto otwiera drzwi.
maYkel napisał(a):Dobry materiał. Z tym, że ja staram się unikać omijania korków po prawej stronie. Wbrew pozorom bezpieczniej jest robić to z lewej

Masz rację. Dużo osób zwracało na to uwagę, ale jest to film dla laików- dla mas, by zachęcić i podać proste podstawowe wskazówki jak poruszać się po mieście. Osoby takie nie mają tak dużego doświadczenia i pewnie też odwagi by jeździć pomiędzy samochodami. Zdecydowano więc, że tak będzie lepiej. Ja uważam że słusznie, ale nie znaczy to, że był to na pewno dobry krok.