Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rozmiary szytek i obręczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Jakiś czas temu kupiłem stare koła do szosy - pod szytkę. Piasty Maillard Normandy, obręcze mało znanej firmy A.V.A Koła były w porządku, jedynie do wymiany były szytki, które czasy świetności miały już dawno za sobą... Kółka przeleżały jakiś czas na strychu, bo reszta roweru nie była jeszcze gotowa. Niedawno kupiłem szytki, Vittorie Rally.
Wielkie było moje zdziwienie, kiedy okazało się że szytka nie wchodzi na obręcz. Po prostu ma za mały obwód. Albo raczej obręcz ma za dużą średnicę - nieco ponad 63cm.
Koła już rozplotłem, szukam pasujących obręczy pod szytkę.
Jakie wymiary powinna mieć obręcz, aby moje laczki na nią weszły?

Z tego co słyszałem zawsze był jeden wymiar szytek i obręczy do nich a tu nagle taki zonk, jeśli ktoś się orientuje w tym temacie, proszę o wytłumaczenie tego zjawiskaSmile
Niestety stary nie masz co liczyć na odpowiedź. Napisz lepiej na bikeforum.pl lub forumrowerowe.org, tam powinieneś się czegoś dowiedzieć.
Z tego co się orientuje do obręczy 622 (700c) i 630 zakłada się taki sam rozmiar szytek. Do tej większej trzeba tylko mocniej naciągnąć.
Dziś większość obręczy jest w rozmiarze 700c.