Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jazda po ulicy - praktyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

maYkel

Kuba napisał(a):Do kiery 710 jeszcze jako tako się mieści na styk, ale do 620 nie ma szans
żeby ją założyć.
Ja nie wiem jak ty to robisz bo ja mam kierę 380 i mi się zmieszczą dwie lampki.
mariox napisał(a):Wyprzedza mnie beemka, model E36 (dlaczego mnie to nie dziwi?)
Ten wyjątkowo kretyński przypadek wymuszenia na mnie pierwszeństwa, o którym wspominałem gdzieś wyżej, to przypadkiem też była beemka. Być może posiadanie tej marki rzeczywiście do czegoś zobowiązuje :mrgreen: :mrgreen: .

Tom napisał(a):A niech grzeszy! przynajmniej nikt później nie powie, że ich nie zauważył.
Niestety, jest tak, że bez względu na ilość świateł i na rowerze i na nas, może trafić się akurat taki, który po fakcie będzie opowiadał, że absolutnie nic nie widział. Kto wie, może to nawet będzie prawda. Możemy robić z siebie dyskotekę na dwóch kółkach - może nawet powinniśmy - ale należy pamiętać, że niektórym za kółkami (beemek na przykład :-P ) po prostu nic nie pomoże. I stosownie do tego się zachowywać na ulicy.
qavtan napisał(a):W takich sytuacjach to nie ma co chyba wymijać z prawej.
No nie... nie będę uciekał przed burakiem na chodnik ani zawracał i nadkładał drogi do domu
qavtan napisał(a):On się nie nauczy
Niestety, ten już na pewno nie pojmie pewnych rzeczy.
mamut77 napisał(a):Być może posiadanie tej marki rzeczywiście do czegoś zobowiązuje :mrgreen: :mrgreen: .
Chyba do zajmowania miejsc dla niepełnosprawnych przed wszystkimi możliwymi marketami.
Nie chodzi mi o uciekanie, tylko o pozostanie za delikwentem.
mariox napisał(a):Chyba do zajmowania miejsc dla niepełnosprawnych przed wszystkimi możliwymi marketami.


niestety te miejsca są już zajęte ;-)
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/mi ... 946&Ref=AR
W dzisiejszej GW jest fajny materiał o jeździe po mieście.
Spokojny, zdroworozsądkowy, bez agresji. Gdyby więcej takich ludzi po obu stronach...
Link: http://infobot.pl/r/1KnG

maYkel

Widać nikt mu nie wymusił pierwszeństwa, ani nie zepchnął na chodnik. Tym lepiej dla niego. :-P

Żeby nie było - ja nie narzekam na kierowców generalnie i przykre sytuacje zdarzają mi się rzadko. Ale jednak się zdarzają. Chamów i idiotów nigdy nie zabraknie, również za kółkiem. A artykuł roztacza sielankową i krzywdzącą wizję, jak to wszyscy kierowcy rozważnie i kurtuazyjnie jeżdżą, a jeśli rowerzyście się coś dzieje, to najwidoczniej sam jest sobie winien...
No ja wczoraj miałem super sytuację na kunickiego. Jak Pan z busa zauważył, że na światłach ruszyłem szybciej od niego to mu chyba ego spuchło i jechał na równo ze mną żeby sprasować mnie z wiaduktem. Jak zwolniłem i puściłem go przodem to w tunelu zaczął mi hamować przed samym nosem dla dobrej zabawy. Na koniec poczęstował mnie środkowym palcem. Buractwa nie brakuje :-)
Jestem strasznie poruszona sytuacją jaka dzisiaj miała miejsce jak wracałam z kursu na prawo jazdy kat. A poruszając się ulicą Andersa w stronę Crrefoura omijał mnie autobus MPK (po czym zjechał na przystanek na przeciwko sklepu) podczas manewru pan kierowca przez otwarte drzwi w autobusie dosłownie na mnie wrzeszczał: "a ścieżki rowerowej to nie ma???" a ja na to "nie ma!!!!" po czym pan kierowca"a po ulicy nie można jeżdzić!!!!" a ja na to: "można!!!!!".
Poprostu ręce mi opadły jak tak można????przecież nie będe jechać po ludziach, którzy akurat wysiadają z autobusu....akurat w tym miejscu jako takiej scieżki nie ma :roll: więc jechałam sobie spokojnie ulicą nie stwarzając dla nikogo zagrożenia.
Poprostu zero tolerancji dla rowerzystów. Undecided
To są własnie uroki ścieżek rowerowych budowanych w Polsce, a przynajmniej w Lublinie. Sprawę ominięcia przystanku załatwia się postawieniem znaku koniec ściezki rowerowej, żeby za kilkanaście metrów postawić początek ścieżki rowerowej. Chociaż nie wiem czy w tym miejscu nie ma znaku równorzędnego ruchu pieszych i rowerzystów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20