Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Spinki do łańcucha
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mój SRAM przeżył kilka łańcuchów (9 rzędów) więc go będę polecał. Podobny jest zresztą w idei do Connexa
A gdzie kupie w Lublinie Connexa albo Srama ?
Pinky napisał(a):A gdzie kupie w Lublinie Connexa albo Srama ?
Złotego Srama na 9rz kupiłem w Cyklo przy Wigilijnej i dałem za niego całe 6,50zł (w ubiegłym roku).
Ja jak składałem rower małżonce to spinkę dostałem razem z łańcuchem KMC i póki co łańcuch się nie rozerwał ale do montażu potrzebowałem szczypcami segera rozciągnąć tą spinkę żeby się zablokowała tak ciasno wchodziła. U siebie też mam KMC i póki co śmiga bez słowa skargi
Też jeżdżę na łańcuchach KMC i nie ma problemów żeby nie używają siły i narzędzi po jakimś czasie doświadczeń sinkę srama rozpiąć czy spiąć.
Dzięki za porady, przydały się. Kupiłem dziś spinkę SRAMA i KMC w Inti, tam chyba mają największy wybór.
Ale nie kończ wątku tylko za jakiś czas pochwal się, która spinka i z jakim łańcuchem sprawuje się OK.
Bo pomimo teoretycznych zgodności mam wrażenie, że nie każda spinka lubi się z każdym łańcuchem :mrgreen:
Ja mam chyba 2 KMC i nie wyglądają jakby się miały rozsypać... Ale z drugiej strony zależy jakie kto ma depnięcie. Są tacy (zdaje się że nawet na lsfr) co w nowej piaście mielą zapadki przy pierwszym depnięciu.
Najlepsze rozwiązanie ma chyba jednak SRAM, bezproblemowe zapięcie to duży plus tych spinek. Jak przestanie wiać to przetestuje. Spinki KMC nie są głupie i wzbudzają zaufanie swoim rozwiązaniem, ale tylko czarne były w Inti i zapiąć je bez szczypczyków w Multitoolu jest ciężko. Ogólnie SRAM pasuje do łańcucha KMC, ale muszę zobaczyć w praniu. tzn w jeździe czy się nie rozpina itp.


[Obrazek: test%20012.jpg]

[Obrazek: test%20013.jpg]
Hmm ile rzędowy masz napęd? Po SRAMie (złotym) wnioskuję że 9.
KMC nie zgadza. Ja mam taką wyglądającą jak SRAMowska.
Stron: 1 2 3 4