Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Odkręcanie śrub od bloków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,
drugi topic w 10 minut, ale sprawa zupełnie inna.
Moje bloki shimano w butach mtb się totalnie zużyły i muszę je odkręcić, żeby zmienić na nowe.. Pojawia się jedak taki problem, że śruby je mocujące odkształciły się na tyle, że nie pasuje do nich ampul, który powinien(nie mieści się w gniazdo). Macie jakiś domowy patent na poradzenie sobie z taką sytuacją? Wiertarki nie mam, próbowałem też szlifować jakiegoś ampula od mebli(niby ten odpowiedni rozmiar) tak, żeby wlazł, ale tak spreparowany niestety nie siedzi na tyle ciasno, żeby udało się odkręcić..
użyj klucza typu TORX mająminimalnie inne wymiary niż ampule i powinny je zastąpić jak nie masz to możemy się umówić podjedziesz i ci odkręcę a jak nie to rozwiercimy wiertarą w PW masz numer do mnie.
Coolman napisał(a):użyj klucza typu TORX mająminimalnie inne wymiary niż ampule i powinny je zastąpić

próbowałem tego trick'u przy rozwalonych śrubach na ampule (nie w blokach, ale też przy rowerze). nic z tego. więc albo źle próbowałem, albo nie zawsze działa Smile
planuję rozwiercić swoje śruby, ale muszę najpierw nabyć wiertła do metalu.

BADEVIL

Najlepiej nalać na taką śrubę (najszczęśliwiej na gwint lub jego okolice) ... np. WD 40 poczekać parę minut.
następnie walnąć mocno tą śrubę w łeb wybijakiem i młotkiem w przypadku bloków możesz spokojnie mocniej walnąć :->

Jeśli to by był gwint np w ramie to trzeba by uważać aby go nie uszkodzić.

Sposób może prozaiczny ale pomaga przy większości zapieczonych gwintów a taki na pewno będzie w przypadku bloków.

Jeśli to zawiedzie to pozostaje tylko wiertarka. Undecided
Jak masz dobre klucze to jest jeszcze jeden sposób... Możesz kupić/pożyczyć jakieś badziewiaste... Po pierwsze są miękkie po drugie nie trzymają często tolerancji i są trochę mniejsze (luźniej siedzą)...
Jak masz badziewiaste i Ci nie szkoda to spróbuj spiłować lekko pilnikiem do metalu (od biedy papierem ale może być ciężko).
Klucz od mebelków to mięciutka popierdółka- moim zdaniem jest do kitu.
Trudno wyczuc temat. Zaleźy jak batrdzo wyjechane gniazda. Ja miałem strasznie wyjechane zaślepki otworów na kołki w czubie podeszwy i kiedy chciałem je wykręcic i wkręcic nowe kołki to okazało się, że płaski wkrętak nie ma punktu oparcia. Musiałem naciąc śruby brzeszczotem, podlewałem parokrotnie wudekiem, waliłem młotkiem obucha i szerokim wkrętakiem malutkimi krokami odkręciłem te zaślepki.
Co prawda te zaślepki na pewno były bardziej miękkie od śrub skręcających blok z podeszwą ale może to nacinanie jest jakimś wyjściem (gumówka?) i zamiast atakowac to ampulem to odkręcic to szerokim płaskim wkrętakiem?
Hej, dzięki wszystkim za pomocne rady i oferowanie pomocy. Udało się odkręcić śrubki torx'ami.