Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki amortyzator?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Szukam amortyzatora do roweru crossowego, chciałbym żeby miał regulację
i blokadę, przez jakiś cas był dostępny Suntour NCX D-LO ale już go nigdzie nie
widać, w Lubelskim sklepie-serwisie Tomex facet ma coś takiego za ~280zł (właśnie znalazłem gdzie indziej także w lublinie za 199zł Wink ),
nie ma blokady skoku ale powiedzmy że bym bez tego przeżył.
Niedawno miałem złamanie ręki z kontuzją nadgarstka i chciałbym jakiś amorek
który bardziej miękko chodzi, w tej chwili mam taki, działa w sumie przyzwoicie
ale przydało by się bardziej miękko i chyba z tłumieniem, chociaż ja się nie znam i może
lepszej klasy sprężynowy tez byłby ok a może i lepszy dla mnie niż powietrzny.
Do tego mój amorek skrzypi jak stara szafa co mnie dodatkowo motywuje ;-)

Co polecacie crossowcy? Wiem że za tą cenę rewelacji nie będzie ale na pewno będzie
lepiej niż teraz.
Przy wyborze widelca przydałaby się jeszcze długość Twojego obecnego i długość kupowanego. Nie jestem pewny czy Suntour udostępnia takie informacje ale warto o tym pomyśleć żeby przy zmianie nie poleciała Ci geometria.
Kuba, no racja, z tego względu właśnie chyba zdecyduje się raczej na jakiś ze skokiem max 63, żeby nie przesadzić ze zmianą geometrii. Myślałem nad takim tyle że wersja czarna z mocowaniem na v-brake.
Eldred znalazłeś gdzieś ten amortyzator czarny z piwotami może ? Czy om ma rurę sterową 1 cal czy 1i 1/8 ?
Szukam czegoś podobnego z niedużym skokiem pod calówkę.
http://allegro.pl/amortyzator-sr-suntou ... 17545.html
Wronek, napisz mi jeszcze co masz na myśli pisząc "piwoty" to jak coś trafię dam Ci znać :-)
Chodzi mi aby amor miał możliwość zamontowania V-braków
Ok teraz rozumiem, jestem totalnym świerzakiem jeśli chodzi o te sprawy, ale jak trafię jakiś amorek na 28' o grubości 1cala z V-brejkami to dam znać.
Fajnie, fajnie ale ja szukam pod koło 26, chyba zapomniałem o tym drobnym szczególe :]
Ostatecznie padło na Suntoura NCX D-RL

[Obrazek: suntour_ncxdlolite_black.jpg]

Polecam go bo jest niewiele droższy (20zł różnicy) od NRX'sów a lżejszy (jakieś 150-200gram), bardzo ładnie chodzi, regulacja miękkości chyba niewiele zmienia w moim odczuciu,
to chyba jednak bardziej regulacja naprężenia wstępnego,
ale można do swojej wagi dostosować (a ważę ok 85kg ;-) ).

Dałem za niego 339zł z przesyłką.

Jeżeli masz rower 28' a nie stać cię na dwa razy droższe\y
amorek powietrzny to jest to świetny upgrade z domyślnej sprężynki.
i jeszcze szczegóły na stronie suntoura