Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Stara rama hamulce Cantilevery, a przejście na v brake
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam rower kolegi i robię hamulce,ma swoje lata ale jeszcze jeździSmile Z przodu udało sie założyć v brake ale z tyłu juz sa problemy, czy jest jakiś sposób czy muszę znowu Cantilevery zakładać? No i czy dostane do tego typu linkę
to może jakieś zdjęcie daj jak to wygląda bo tak to ciężko cokolwiek powiedzieć
Jakie problemy ? Bo nie napisałeś co jest nie tak. Zazwyczaj daje się Cantilever przełożyć bez problemu na Vki. Czasami są tylko małe problemy z piwotami zwłaszcza w starych ramach. Linki do Cantilever możesz kupić bez problemów, a nawet samemu je dociąć z zwykłej linki od Vki dokupując taki wieszak na nie i nasadki do zarobienia linek na końcu. Jednak o niebo lepsze będą V-brake z racji mniejszej siły na klamkach przy hamowaniu. No chyba że rower jest starym klasykiem wtedy z względów estetycznych lepiej żeby były Cantilever.
Pamiętaj, że do V-brake są inne klamki, niż do Canti.

Jeżeli zostawisz stare klamki (Canti) do nowych hamulców (V-brake) to będziesz miał słabą modulację hamowania. Po prostu nawet przy lekkim naciśnięciu na klamki będzie bardzo mocna siła hamowania.

Co prawda ja tak jeździłem przez kilka lat i się przyzwyczaiłem, ale niektórzy twierdzą, że klamki też koniecznie trzeba zmieniać Tongue
Klamki juz wymieniłem bo nie nadawały sie w ogóle. Dziś kupię pancerz bo cała linka musi byc w nim inaczej w ogóle jej nie ciągnie..;/ i nie ma siły z tyłu na hamowanie. Najwyżej kupie taka linke tez do canti i i założe po staremu. Coś będę kombinował. Klasyk to nie jest.
Jeśli to nie klasyk to ja bym zmienił na V-brake nawet się nie zastanawiając specjalnie, a nie ładował się w Cantilever. Napisz dokładniej z czym masz problemy bo nadal nie napisałeś :mrgreen:
Juz zrobione musaiłem założyc nowe v ki z tyłu i cała linke w pancerz okuc