Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Łańcuch KMC Z 82, 8 biegów, 114 ogniw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zakupiłem właśnie taki łańcuch i chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenia z tymi łańcuchami. Pan w sklepie wyjaśniał mi, że KMC robi też łańcuchy Shimano, i że KMC są trwalsze od tych Shimano. Np KMC Z82 odpowiada trwałością Shimano HG 50. Prawda to??? Macie jakieś doświadczenia i pogląd na ten temat?
Gdyby łańcuch chciałby zakupić Żyd, to pan w sklepie pewnie by powiedział, że KMC przestrzega zasad produkcji produktów koszernych :mrgreen:
Można porównywać jakiś model KMC z innym Shimano co nie oznacza, że dany model łańcucha będzie ładnie współpracował z konkretnym modelem kasety innego producenta.
Łańcuch, który kupiłeś może zatem pięknie chodzić po twojej kasecie a ktoś inny może być z tego łańcucha całkowicie niezadowolony.
Jak więc widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Teoretycznie (choć też nie zawsze) najlepiej współpracują elementy tego samego producenta dla siebie przeznaczone.
powiedziałem dokładnie co ja mam za sprzęt, zresztą byłem z nim w sklepie. I zasadniczo mówił mi, że to to samo
Raczej nie masz się co martwić z obserwacji widzę że KMC zazwyczaj zgodne są z trybikami Shimano. Załóż i się przekonaj. Inna sprawa że to co mówił ten sprzedawca to lekka przesada. Oczywiście że KMC musi brać pod uwagę użytkowników osprzętu Shimano podczas testów, ale nie przesadzajmy.
oj tak jest ze wszystkim, jak się ostatnio zapytałam o ceny kasety i łańcucha do tego tzn kasetka HG50 i łańcuch HG53 to pan powiedział ze łańcuch shimano będzie do bańki ale za to connex to ma być panaceum na bolączki tego świata wiec co kraj to obyczaj a co sprzedawca to opinia Tongue
truskafka napisał(a):pan powiedział ze łańcuch shimano będzie do bańki ale za to connex to ma być panaceum na bolączki tego świata wiec co kraj to obyczaj a co sprzedawca to opinia Tongue

przy kupowaniu produktów (nie tylko rowerów/części etc.) należy pamiętać o podstawowej rzeczy:

sprzedawca NAJCZĘŚCIEJ poleca to, na czym najwięcej zarobi, czasem to, co nie schodzi itd.
dla sprzedawcy najważniejszy jest jego ZYSK i raczej tego nie zmienimy.

tak więc w przypadku łańcuchów może być tak, że dystrybutor Connex'a ma lepszy program lojalnościowy niż dystrybutor Shimano. Jeśli to ten sam dystrybutor, to może po prostu sprzedawca ma większą marżę na jednym i dlatego poleca ten. tekst Darka o koszerności IDEALNY w tym temacie Wink


pzdr.
jaro napisał(a):Pan w sklepie wyjaśniał mi, że KMC robi też łańcuchy Shimano,
Zdradź kto takie bajki opowiada :lol:
MindEx napisał(a):sprzedawca NAJCZĘŚCIEJ poleca to, na czym najwięcej zarobi, czasem to, co nie schodzi itd.
dla sprzedawcy najważniejszy jest jego ZYSK i raczej tego nie zmienimy.

tak więc w przypadku łańcuchów może być tak, że dystrybutor Connex'a ma lepszy program lojalnościowy niż dystrybutor Shimano. Jeśli to ten sam dystrybutor, to może po prostu sprzedawca ma większą marżę na jednym i dlatego poleca ten

ja o tym dobrze wiem, dlatego decyzję o zakupie takiej a nie innej części podejmuję na podstawie gruntownie zebranego wywiadu i czy mi się bardziej podoba jedna czy druga część Tongue
Piernik napisał(a):
jaro napisał(a):Pan w sklepie wyjaśniał mi, że KMC robi też łańcuchy Shimano,
Zdradź kto takie bajki opowiada :lol:

jeden z panów w sklepie za Bramą Krak. Smile
też gdzieś czytałem o tym że KMC to odłam shimano i robią dla nich łańcuchy też , tylko już nie pamiętam gdzie to wyczytałem bo bym wkleił linka
Stron: 1 2