Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: niejawne? kryteria i osoby - przenoszenie postów?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
czy istnieją jakieś niejawne ? dyskryminujące? kryteria umieszczania ustawek w "kobiety na rowery"
wydawało mi się, że moja ustawka
http://forum.rowerowylublin.org/viewtop ... ght=#36273
spełnia wyjątkowo dużo kryteriów kobiecości w porównaniu z innymi tam umieszczanymi

spokojne tempo - nie było chyba spokojniejszej niż ta moja 10km/3godz
proporcje udziału w niej kobiet - u mnie ponad 50%
podobnie jak i w zachowaniach religijnych majówkowych - przewazaja kobiety
zewnętrzne atrybuty kobiece - organizator na białej damie

a jakiś anonim przeniósł ja gdzie indziej
kto i dlaczego?
Akurat nie ja przenosiłem te temat, ale uważam że jego miejsce jest właśnie w dziale wycieczek codziennych. Dział "Kobiety na rowery" został założony specjalnie po to, żeby zachęcić Panie do jeżdżenia na rowerze w celach rekreacyjnych. Charakter takich ustawek nie może zniechęcać Pań, które z różnych powodów go nie akceptują, nie uznają. A tak jest w przypadku Twojej ustawki (przejazd połączony z modlitwą)
w poście założycielskim "kobiety na rowery" cele działu są inaczej określone niż piszesz

"przejazd połączony z modlitwą zniechęca kobiety" to Twoje domniemania czy wnioski z badań socjologicznych? :->

a jeśli nawet niektóre zniechęca , to akurat na taka ustawkę się nie wybiorą, a może inne zachęca?

moje "badania" wskazują na to drugie
kobiety, z którymi jechałem były w tym roku 1. raz na rowerze tylko dlatego, że to była majówka religijna

różnorodność propozycji raczej nie zniechęca a zachęca, przynajmniej niektóre

pozdowienia
A najważniejszym kryterium jest to, że ustawkę musi założyć kobieta. Temat do zamknięcia.
tego kryterium nigdzie nie widziałem wcześniej, więc można domniemywać, że podajesz je teraz, by jakoś uzasadnić swoje uprzedzenie (może spowodowane nieujawnianymi lub nieuświadamianymi kryteriami)
???
Waldek napisał(a):więc można domniemywać, że podajesz je teraz, by jakoś uzasadnić swoje uprzedzenie
Gdybym zaczął domniemywać i oceniać jaki jesteś w kontekście tego co piszesz, to blado byś wypadł, więc może skończ z tymi swoimi pseudo analizami i wrzuć na luz. Tyle z mojej strony w tym temacie.
Waldek napisał(a):tego kryterium nigdzie nie widziałem wcześniej

Bo to jest takie nie pisane prawo, coś jak ustąpienie kobietom w ciąży miejsca lub odprowadzanie dziewczyny wieczorowa porą pod drzwi domu.
Babskie ustawki wymyślił DreamTeam, więc uważam, że On/One są właściwa stroną do podejmowania inicjatyw w temacie "Kobiety na rowery!"

Waldek, po prostu wszedłeś na czyjeś pole, więc licz się z tym , że gospodarz może spuścić psy z łańcucha :-P
a ja myślałem, ze to jest otwarte FORUM a nie czyjeś pole strzeżone psami :lol:
Widzę, że jak zwykle o sprawach kobiet dyskutują mężczyźni. :-D
Waldek, nie ma potrzeby się najeżać ;-) W moim przekonaniu ten dział ma być jak najbardziej neutralny. A skora ja to mówię to chyba jest coś na rzeczy :-D
ja wszystko mogę zrozumieć
i poprawność polityczną
ale lubię jasne i jawne kryteria ...

"kobiety na rowery" jak wyczytałem w założycielskim poście powstały głównie by spokojnie jeździć

i to dla mnie było najważniejsze kryterium,

to może utworzyć dział rzeczywiście lajtowy nie dyskryminujący płci, bo te "rekreacyjno turystyczne" lajty to z lektury, doświadczenia nie dla wszystkich są lekkie przyjemne.

Nie bardzo lubię, gdy anonim mnie przestawia bez uprzedzenia i zrozumiałych racji
lubię wiedzieć co się dzieje, dlaczego

pozdrowienia
Stron: 1 2