Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Hamulec IS, widelec PM, tarcza 160 - da się złożyć w jedno?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam (bo to chyba mój pierwszy post poza czytaniem forum)!

Mam sobie pozostały ze starego roweru przedni hamulec tarczowy w standardzie IS i koło z tarczą (której się nie da odkręcić ;-)) 160 mm.
Nowy rower ma widelec z mocowaniem hamulca PM.

Moje pytanie - czy istnieje adapter, żeby to złożyć w jedno? W Cyklo dowiedziałem się dzisiaj, że takie coś nie istnieje i albo mam wrażenie, że ja nie umiem tłumaczyć, albo że mogą mieć rację.
Allegro nakierowało mnie na taki sprzęt, ale dla tarczy 180 mm i większej.

Kupić adapter w drugą stronę (hamulec PM do widelca IS) to żadna filozofia, taki już zdążyłem zakupić i dopiero w praniu wyszło, że to nie to, co trzeba.
Raczej umiesz tłumaczyć i Cyklo ma rację. Sporo w internecie informacji, że takich adapterów nie ma. Względy techniczne uniemożliwiają skonstruowanie takiego adaptera pod tarczę 160mm. A tej tarczy to czemu nie da się odkręcić?
W Cyklo sami znawcy pracują ... ;-)

[Obrazek: adapter.jpg]

Taki adapter jest do kupienia tutaj: http://www.bike-on.pl/product.php?id=19 ... tegories=0
Dzięki.

Choć w dość okazyjnej cenie znalazłem komplet prawie nowych tarczówek na PM, więc może się skuszę na wymianę.

A żartuję, że tarczy się nie da odkręcić, bo dalekowschodni producent roweru z którego to zostało wzięte tak to skręcił, że ukręcilismy (dalekowschodni) klucz, a trzy śruby tarczy ani drgnęły ;-)