Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jakim kurierem wyslac rower?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakim kurierem wyslac rower? Nie mam zielonego pojecia wiem ze DPD nie przyjmuje, i skad wziasc karton na rower? Ma ktos?
Karton możesz wziąć ze sklepu rowerowego :-) Do mnie rower przyszedł UPS'em.
Bylem w 2 i nie maja tak twierdza moze ktos ma na zbyciu? Ups zobacze
na wigilijnej spytaj. ja kiedys potrzebowalem wyslac rower, poszedlem do nich, zapytalem i dali mi za darmoche. zaprowadza cie do takiego ala smietnika i sobie wybierzesz co bedziesz chcial :mrgreen: a co do wysylki to normalnie na poczte idz i powiedz ze chcesz wyslac Pocztexem (koszt okolo 50zl z tego co pamietam) i tyle
Znajomy mi opowiadał jak traktuje się rzeczy wysyłane kurierem. :mrgreen: Kiedyś wóżkiem widłowym został przebity 46" telewizor LCD. :lol: ,ale to tylko rower więc pewnie dojdzie cały. DHL'em dochodziły do mnie duże paczki.

BADEVIL

Ostatnio wysyłałem DHL MBika do serwisu producenta koszt 50 zeta - pudło znalazłem tak jak pisali poprzednicy w Cyklo na Wigilijnej (za free).
Ja wysyłałem swój rower DHLem to mi policzyli 85 z hakiem... Nie wiem dlaczego, bo wg internetu i pana przez telefon miało to być 74 z hakiem. No ale nie miałem jak się kłócić, bo kurierowi rower przekazywał mój dziadek. Generalnie warto pilnować wymiarów. UPS i kilka innych firm, bardzo pilnowało wymiarów i między 135x19x80 a 135x20x80 było jakieś 100 zł różnicy. W DHLu nie było niby różnicy więc polecam DHL ze względu na większą tolerancję (a ja i tak nie mogłem zmieścić roweru w pudło po tym rowerze i poza oczywistym zdjęciem, kiery, koła, siodełka ze sztycą musiałem zdjąć amortyzator i wpakować różnych dodatków żeby się nie pogięły zębatki i rower ogólnie nie latał).

Przy tych wymiarach waga ma mniejsze znaczenie niż wymiary i to one są przeliczane na wagę z której potem jest obliczana niby cena. Każdy producent ma swój wzór przeliczania (stosuje inną wartość współczynnika) ale przy tym ma też inny zakres wagowy i inną cenę dla danej wagi. Mi rower w zależności od firmy wysyłkowej ważył 31,5-44 kg.

Karton dostaniesz prawdopodobnie w większości sklepów rowerowych. W Świdniku sobie leżą w ogólnodostępnym miejscu przy sklepie pod lekkim zadaszeniem więc te spod spodu nie powinny być bardzo zamoknięte. Można sobie brać dowolnie. W Lublinie jak będziesz miał problem z dostaniem to mogę zapytać kierownika czy nie mamy wolnego pudła (wysyłamy rowery do innych sklepów i wtedy się przydają). We wtorek stałą jedna Merida nierozpakowana więc może pudło jeszcze będzie.
Co do kartonów na rowery, to wczoraj koło Toro przy Zana było ich trochę, może warto podjechać i zapytać.