Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Regulacja przedniej przerzutki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wymieniłem napęd i mam teraz problem z przednią przerzutką. nie wchodzi kompletnie duży tryb a z mniejszymi zrzuca ale nie od ręki. Naciągnąłem linkę ale tylko teraz ledwo co manetka chodzi. Czy macie jakieś pomysły? I raz mi napęd jak by trzasną, nie wiem czemu. Kaseta alivio a łańcuch connex.
Przerzutka też jest alivio, dotarłem do tego , że przerzuca z 1 na 2 ale największej nie daje rady nadal. Linka ma juz pełny naciąg
Witam,
a ja to robię tak:
- dobrze ustaw wysokość montażu i kont "wodzika"
- ustawiam sobie z tyłu największą i z przodu najmniejszą
- z przodu przerzutka ustawiana na całkiem luźnej lince regulowana śrubką tak żeby na żadnym z tylnych ustawień nie ocierała
- następnie przy manetce skręcam śrubę regulacji do końca i wykręcam 1 obrót
- kiedy tutaj wszystko mi gra napinam i przykręcam linkę
- kolejna sprawa ustawiam z przodu największy blat, z tyłu najmniejszy i w zasadzie śrubką reguluję żeby łańcuch łądnie wchodził i nie ocieral
- później na środek z przodu z tyłu przerzucam po całym wachlarzu i jak coś ociera doregulowuję przy manetce

i nie ma mocnych, musi działać

PS. ustawienie montażu przerzutki - wodzik na najmniejszym biegu ustawiasz równolegle do największego blatu z przodu, tak w miarę równolegle na oko ;p
wysokość to dolna krawędź na około 2 mm ponad zęby największego blatu, no może 3 teraz mam ale to już chiba zużycie Tongue

Pozdrawiam.
Ciężko wytłumaczyć przez forum jak się reguluje przednią przerzutkę.
Link do tekstu w którym tłumaczą jak ją wyregulować:
http://www.forumrowerowe.org/topic/4208 ... przedniej/
http://www.bikeforum.pl/threads/20807-P ... -regulacja!
http://www.ii.uj.edu.pl/~zbooy/polish/biking.html

Przeszukaj neta może znajdziesz jeszcze jakieś inne poradniki
A sprawdziłeś jaki jaki masz największy blat z przodu a jaki pomieści przerzutka? Np. ja jak kupiłem korby SLX (największy blat 44 ząbki) musiałem zmienić przerzutkę (Alivio FD-M413 działającą z zębatkami 42t albo 48t), bo nie działała z takim blatem. Podaj model korb oraz przerzutki to wszystko się wyjaśni. Możliwe, że jeszcze winę ponosi źle dobrany suport (długość jego osi). Jeśli oś jest za długa, wówczas korby są za daleko od ramy i przerzutka nie sięga wodzikiem.
Fabrycznie by żle dobrali watpie, chodziło do tej pory ok. Chyba wina kasety za mała max 24 to cos nie za bardzo tylko jej teraz zdjąc nie mogę ale o tym w innym temacie
jakoś mi to nie pasuje, co ma kaseta do korby - no chyba że kaseta i łańcuch są jakieś z innej szerokości, a korba z innej (9 biegowa / 7 biegowa )
nie no kurde ciekawa sprawa - czekam na rozwiązanie :roll:
Tak wnisokuje było ok wymiana kasety i dupa nagle, zobacze jak odbiore koło z serwisu
A mógłbyś podać model suportu, korb oraz przerzutki przedniej? Może tak uda się rozwiązać problem.
W pierwszym poście wspomniałeś, że wymieniłeś napęd. Czy części o które się pytam są nowe? Skoro wymieniłeś to czemu mówisz, że fabryka nie mogła się pomylić?
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że kaseta może przeszkadzać (oczywiście mogę się mylić).

To co powiedział Zwirek (w tym poście) też może być przyczyną
|
|
V
Do tego zrób zdjęcie jak zamocowałeś linkę do przerzutki. Kiedyś zamocowałem nie z tej strony śruby co trzeba(powinna iść "na zewnątrz roweru") i też miałem podobne problemy..
dla mnie to wygląda na za długi suport.
Napisz tak jak kolegaRafelS, napisał wyżej i będzie jasne o co chodzi.
Stron: 1 2 3