Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kupuję górala do 800zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam wszystkich,
potrzebuję pilnie roweru górskiego i chciałbym poradzić się was jako ludzi trochę obeznanych w temacie, gdzie lub od kogo najlepiej byłoby go kupić.

- budżetu rewelacyjnego nie mam, zależy mi na tym by zmieścić się w 800 zł
- jako że mam 191cm wzrostu potrzebowałbym roweru z ramą 19"/21", a rodzaj tworzywa, z którego jest wykonana nie ma dla mnie kluczowego znaczenia
- miło widziane amortyzatory, choć wiem, że w takiej cenie muszę liczyć się z ich brakiem

Będę nim głównie jeździł po mieście ale na skróty, czasem może na wieś gdzieś się wyskoczy. Nie potrzebuję jakiegoś wypasionego roweru z ramą z carbonu, klimą i radiem :-P , chodzi tylko o to by mi trochę posłużył i by jazda na nim była znośna. Może być też używany.
Puki co byłem w paru zwykłych sklepach ale wiadomo, że najczęściej cena zaczyna się od 1000zł. Byłem u pana Karonia na Kunickiego ale na ten moment nie miał tego, co bym chciał. W sklepie "Dobre rowery" na Wojciechowskiej ktoś wykupił mi przed nosem rower gianta/granta - nie pamiętam, ale miał ramę 21", aluminiową i kosztował 799zł. Bardzo mnie ciekawi czy taki rower nie byłby zwykłą chińszczyzną i czy opłacało by mi się zamówienie go, bo gdy dzwoniłem do sklepu "Bike Boys", mówiono mi że nowe rowery w takiej cenie to wątpliwa inwestycja.
Z góry wielkie dzięki za radę ;-)
Witaj

1) 19" to zdecydowanie za mało, celuj w 20, ew. 21.
2) Nawet w tej kasie będzie Ci ciężko kupić jakiś sensowny rower, tym bardziej jeśli nie możesz sobie pozwolić na tygodnie obserwacji Allegro, Elizówki i sklepów.
3) Mimo wszystko szukaj, może forumowicze bardziej oblatani w tym co teraz na rynku pomogą Ci więcej niż ja Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
wiem, że deczko budżet byś przekroczył ale....
w go sporcie są meridy matts v20 właśnie w Twoim rozmiarze poniżej tysiaka, na altusie z tyłu i ogólnie "dobrze wyglądające" i jak najbardziej nadające się do przedstawionych zastosowań
rozpatrz ten rower
http://rowery-wilex.pl/sklep/asortyment ... oduktu=992

albo jakieś użwyki.
Takiego krossa tanio na Związkowej w hurtowni lub u przedstawiciela czyli Kross na Rapackiego
link jest ze związkowej, swoją drogą polecam ten sklep, ceny konkurencyjne i na miejscu jest, sam kupowałem tak krossa
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wolnobieg/kasetę w Krossie jest Shimano MF-TZ21
Najmniejsza koronka ma 14 zębów.

Przy szybszej jeździe niezbędna jest 11 zębów.

W tej cenie zdecydowanie używka.
truskafka napisał(a):....
w go sporcie są meridy matts v20 właśnie w Twoim rozmiarze poniżej tysiaka

Umiałbyś bliżej sprecyzować czy cena wynosi ok. 800 czy 900zł?

koperek118 napisał(a):rozpatrz ten rower
http://rowery-wilex.pl/sk...id_produktu=992

albo jakieś użwyki.

Spoko rower, chyba się na niego zdecyduję 8-) .

suchy napisał(a):Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wolnobieg/kasetę w Krossie jest Shimano MF-TZ21
Najmniejsza koronka ma 14 zębów.

Przy szybszej jeździe niezbędna jest 11 zębów.
Ogólnie nie jestem jakimś geniuszem w takich głębszych sprawach. Czy ta większa liość koronek ma duże znaczenie jeśli idzie o komfort jazdy??
0belus napisał(a):Umiałbyś bliżej sprecyzować czy cena wynosi ok. 800 czy 900zł?

umiałabyś , bliżej 900 a właściwie 1000

ilość koronek do komfortu jazdy niewiele ma, bardziej do prędkości, chodzi o to, że wolnobieg jest nierozwojowy, i ma mankament w postaci wyginającej się osi, szukaj czegoś z piastą pod kasetę a nie wolnobieg
Ja bym celował w coś takiego:
http://allegro.pl/giant-rincon-aluxx-60 ... 31629.html.

W 800 zł się zmieścisz o ile masz trochę pojęcia o rowerowej mechanice, na początku może być napęd do wymiany i jakieś drobiazgi typu linki, itp. Dorzucisz 300 zł, i masz markowy rower w dobrym stanie do jeżdżenia i co ważniejsze nie stracisz na nim za dużo nawet, to tak jak z markowymi samochodami. VW traci zdecydowanie mniej na wartości niż np Fiat. Ja bym się nie bał kupować używanego roweru, to bardzo prosty mechanizm ale warto się dopytać o kilka rzeczy przed kupnem, czy koła nie są scentrowane, w jakim stanie są opony, czy jest dokument potwierdzający zakup itp.. Smile
Stron: 1 2 3 4