Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jakie opony będą pasować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Planuje kupić opony jakieś uniwersalne (50% teren, 50% asfalt) do swojego mtb. Obecnie mam obręcze rodi airline 1 (wewnętrzna szerokość 18.6) - http://www.italbike.eu/images/rodi_9big.jpg oraz opony na teren 26x2.1. Nie wiem jakie dętki są wsadzone dokładnie. Da się stwierdzić na podstawie tych danych jakie oponki będą pasować ? Chodzi o rozmiar czy 26x2.0 czy 26x1.9 ? Oczywiście żeby dętek nie zmieniać i obręczy.
Dętkami się nie przejmuj ponieważ większość jest w miarę uniwersalna tzn. mają dość szeroką rozpiętość np. 1.5-1.9 lub 1.75-2.1.
Jeśli chodzi o szerokość opony to myślę że 1.9 do 50/50 warunków jazdy. Szukaj z łączonym bieżnikiem na środku opony, by opory toczenia na równym były małe i z wystającymi klockami po bokach, by w terenie dobrze trzymały w zakrętach.
Dziękuje za odpowiedź, szukałem dzisiaj po sklepach w LBN opon ale bardzo mały wybór niestety tego typu bieżnika. Głównie mi kende K-935 REFLEX wciskali. Chyba przez neta zamówię coś tylko pytanie jakich firm opon szukać żeby cena mnie nie zabiła powiedzmy do 60-70 zł za oponę max.
Hej,

A co z kendą jest nie tak? Sam szukam dla siebie opon 1,9 do jazdy głównie po mieście, głównie kostką, ale też, żeby sobie dały radę ciut szybciej pojechać leśną stroną zalewu albo gdzieś indziej po ścieżkach.

I właśnie te opony spodobały mi się na zdjęciach w necie, choć nie widziałem ich jeszcze na żywo, to wydawało mi się, że nie będą złe. Cena 40zł / szt w sieci za wersję "antyprzebiciową" jest dla mnie akceptowalna.

Jest jakiś powód dla którego nie powinienem ich kupować?

Co innego możecie polecić?
Zajrzyj do Giełda-Sprzedam,
tam ktoś sprzedawal Schwalbe Hurricane 2.0/26 za 100 (dwie).
Na necie chodza po 50-55+przesyłka, bardzo szybkie, jak napompuje na kamień to same się toczą na lekkim zjeździe. jakieś 3,5 tyś zrobiłem i dętki nie łatałem (łatałem ale z innych powodów ), bieżnik prawie nie starty. W terenie tez dają radę, ino na piachu dosyć słabo ale czego wymagać.
Faktycznie, ciekawie wyglądają. Szkoda mi trochę tylko tego paska odblaskowego. Ale z drugiej strony jak sobie poczytałem dziś o przygodach ludzi "dobrze widocznych", to stwierdziłem, że pasek może nie jest konieczny...

A co myślicie o tych:
Schwable Land Cruiser

Bieżnik jakby głębszy, ale na obwodzie też ciągły. Ciężka w porównaniu z Hurricanem, ale na wadze nie zależy mi tak bardzo.
SWilk napisał(a):A co myślicie o tych:
Schwable Land Cruiser

Bieżnik jakby głębszy, ale na obwodzie też ciągły. Ciężka w porównaniu z Hurricanem, ale na wadze nie zależy mi tak bardzo.
Poprzedni model - Terra Cruiser jak na oponę w tym budżecie był bardzo zacną uniwersalną oponą. A land cruisery od nie tak dawna testuję, jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii, na pewno dotychczas bezawaryjnie.
landCruiser mam. tzn. na kole 28/1.75.
Mieszanka miękka , dosyć szybko się ściera ten pasek środkowy (jest dosyć cienki). ładnie idą w terenie (nawet 1.75) ale ciężkie (zwłaszcza na kole 28 to czuć -bezwładność).
Hurricane w porównaniu z nimi się nie ścierają Wink
Więcej nie doradzę, bo scott manx chyba nie jest tani ..